Aloesol Aloe Vera Ice Effect Gel masážny gel z organickej aloe vera s chladivým účinkom 100ml

vegan
Značka: Aloesol
€16,50
Skladom

Aloe Vera Ice Effect Gel je certifikovaný ekologický výrobok a je vyrobený z čerstvých listov z ekologických plodín v južnom Španielsku. Základ tohto ľadového masážneho gelu tvorí organická aloe vera tej najvyššej kvality, obohatená o vitamín E, arniku, čertov pazúr, mentol a gáfor.

Detailné informácie

Podrobný popis

Aloe Vera Ice Effect Gel je certifikovaný ekologický výrobok a je vyrobený z čerstvých listov z ekologických plodín v južnom Španielsku.

  • zmierňuje bolesť svalov a kĺbov
  • upokojuje svalovú únavu po fyzickej aktivite
  • zmierňuje svrbenie pokožky. 

Základ tohto ľadového masážneho gelu tvorí organická aloe vera tej najvyššej kvality, obohatená o vitamín E, arniku, čertov pazúr, mentol a gáfor.

Čertov pazúr (Harpagophytum procumbens) je plazivá rastlina drobného vzhľadu, ktorá je doma v nehostinnej púšti Kalahari. Na jemný prášok zomletý koreň tejto byliny je účinný najmä pri reumatologických ťažkostiach (dna, artritída, osteoporóza a iné). Účinne tlmí bolesť a horúčky, pôsobí proti zápalom, spevňuje cievy, dodáva vitalitu a sviežosť pleti, uľahčuje hojenie vyrážok a sceľovanie jaziev.

Arnika je jedna z najviac liečivých bylín. Je výborná hlavne na opuchy, vykĺbenia či vyvrtnutia – podporuje zdravie našich kĺbov. Uľavuje po fyzickej námahe, znižuje svalovú horúčku. 

Mentol stimuluje nervy tak, že vnemy chladu vytvárajú chladivý pocit a bránia tak organizmu reagovať na bolestivé podnety. Zmierňuje svrbenie kože a bolesť svalov. 

Gáfor pôsobí ako mierne lokálne anestetikum. Pozor na množstvo, ktoré na pokožku aplikujete. V malom množstve vyvoláva pocit chladu, keď to však s množstvom gáfru preženiete, zakrátko sa dostaví opačný efekt. Jeho účinnosť v medicíne a kozmetike spočíva v tom, že dokáže stimulovať nervové zakončenia, ktoré uvoľňujú bolesť a svrbenie pokožky. Okrem toho má výrazné antibakteriálne a antimykotické účinky. 

 

Použitie: Aplikujte na požadované miesto a jemne vmasírujte do pokožky. Aplikáciu podľa potreby opakujte.  Po každej aplikácii si dobre umyte ruky.

Upozornenie: Neaplikujte na sliznice, otvorené rany alebo u detí mladších ako 3 roky. Vyhnite sa priamemu kontaktu s očami. Držte mimo dosahu detí. Neprehĺtajte.

Zloženie (INCI): Aloe barbadensis Leaf Juice*, Glycerin*, Alcohol Denat, Aqua, Menthol, Camphor, Hydroxyethylcellulose, Harpagophytum Procumbens Root Extract, Arnica Montana Flower Extract, Tocopherol, Lactic Acid, Phytic Acid, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate. 

*z organického udržateľného hospodárstva
  • 99% surovín prírodného pôvodu
  • 72,74% surovín organického pôvodu
  • 69,74% Aloe Vera z čerstvých listov

Dodatočné parametre

Kategória: Telové a masážne oleje
Certifikát: Vegan, NAT