Prírodné parfémy s krásnym príbehom...

Mám veľmi rada výrobky a produkty, ktoré majú za sebou zaujímavý príbeh. Zvlášť v období, keď vyberám vianočný darček, rada siahnem po niečom, čo má za sebou peknú históriu. A parfém Aimée de Mars k takým rozhodne patrí. Veď posúďte sami...

Asi všetci poznáme Babičku od Boženy Němcovej a kúzelný vzťah, ktorý mala so svojou vnučkou Barunkou. Barunka trávila so svojou babičkou nezabudnuteľné prázdniny. Podobne krásne chvíle prežívala aj Valérie Demars so svojou babičkou Aime. Aime Demars bola láskavá a múdra žena, ktorá mala rada prírodu. So svojou vnučkou strávila veľa nádherných chvíľ vo svojej záhrade, kde to voňalo ružami, levanduľami, jazmínom, buxusom a mnohými bylinkami, či stromami. Valérie milovala voňavé chvíle strávené so svojou babičkou na záhrade a ako rástla stále viac a viac snívala o tom, že sa bude venovať výrobe parfémov.

Splnený sen

Sen sa jej splnil a dnes je vo Francúzsku, a nie len tam, uznávanou odborníčkou vo svete kozmetiky a zvlášť parfémov. Vytvorila a patentovala si princíp Aromaparfumerie®, čo je zdokonalenie a skĺbenie aromaterapie, parfumérie a olfakoterapie (vedného odboru zaoberajúceho sa rozborom vôní a ich vplyvu na človeka). Valérie z úcty k svojej babička a na jej pamiatku pomenovala značku parfémov práve po nej – Aimée de Mars. Krásne na tom je aj to, že francúzske slovo aime alebo Aimée znamená milovať, byť milovaný...

Okrem tohto príbehu a histórie, ktorá stojí za značkou Aimée de Mars, je na týchto parfémoch krásnych vecí ešte veľmi veľa. Ide o prírodný prafém, ktorého zloženie je čisté a prírodné, bez ftalátov, chemických filtrov a farbív. Netestované na zvieratách a vyrábané podľa prísnych štandardov Vegan certifikátu. Valérie uznáva princípy Fair Trade a aj preto celá ďalšia výroba aj balenie prebieha vo Francúzsku, spôsob spracovania je maximálne šetrný k prírode a spoločnosť dbá na to, aby všetci dostali za svoju prácu férovo zaplatené. Značku Aimée de Mars odporúča aj spoločnosť Slow Cosmetique, ktorá vznikla na podporu a propagáciu zodpovednejšieho a ekologickejšieho prístupu ku kozmetike.

Aktívne jadro

Valérie kvalitné suroviny a prísady pre svoje parfémy zháňa po celom svete a starostlivo si vyberá to najlepšie z najlepšieho. Koncentráty do parfémov vyrába ručne sama. Každá vôňa obsahuje zmes 21 prírodných a esenciálnych olejov. Oleje sa destilujú z rastlín, ktoré vďaka prírodnému pestovaniu a množstvu slnka získavajú jedinečnú energiu, ktorú potom odovzdávajú produktom, ktoré sú z nich tvorené. Túto zmes olejov Valérie volá „aktívne jadro“. Pri vývoji parfémov snaží nájsť rovnováhu medzi dvoma zložkam, ktoré všetko oleje obsahujú, a to aktívne molekuly a vlastnú vibračnú hodnotu. Celý tento postup robí zo značky Aimée do Mars naozaj luxusný parfém.

Valériin prístup k tvorbe parfémov a jej patentovaný  princíp Aromaparfumerie®, využíva skutočnosť, že vône majú silný vplyv na naše podvedomie. Ovplyvňujú našu náladu, emócie aj správanie. Preto pri výbere parfémov nejde len o to, aby sme pekne voňali, ale aby sme správne zvoleným parfémov podčiarkli svoj charakter a prezentovali svoju osobnosť. V ponuke parfémov si nájdu svoje ľudia, ktorí majú radi sladšie vône, kvetinové, ovocné ale aj veľmi svieže až športové vône.

Keď stuha nie je len stuha

Mám rada, keď sú veci premyslené do detailov. Pri parfémoch Aiméé de Mars to platí. Dokonca ani len stuha, ktorou sú previazané krabičky, tam nie je len tak na ozdobu ale má svoj význam. Ako Valérie hovorí, stuha má vyjadrovať vzťahy, ktoré s výrobou jej parfémov súvisia a to:

  • vzťah k prírode cez vzácne suroviny, ktoré používajú
  • spravodlivý a etický vzťah so všetkými dodávateľmi a spolupracovníkmi
  • vzťah so všetkými ženami na svete, ktoré si tento parfém kúpia
  • láskavý vzťah s našim vnútorným ja.

Čo k tomu dodať...hádam len, že v ďalších článkoch vám podrobnejšie predstavím jednotlivé parfémy a ich zloženie. Všetky nájdete na www.bioparfemka.sk a môžu byť pre vás skvelou inšpiráciou na darček mame, sestre, alebo babičke, či vnučke, ak by sme sa vrátili k úvodnému príbehu.... Samozrejme nie len darček na Vianoce, ale verím, že takýto parfém poteší ako prekrásny darček na akýkoľvek sviatok.

Na úplný záver ale nechám slovo samotnej autorke parfémov, Valérie Demars, ktorá o nich hovorí:

 „Každá vôňa, ktorú tvorím je ako dych bezpodmienečnej lásky, vône raja. Prostredníctvom nich môžem zdieľať romantické prostredie, ktoré ma inšpirovalo a vziať vás na cestu na miesto, kde sa telo a duša stanú jedným.“

 

Pripravila Danka Fajerová

info@bioparfemka.sk