Eezym

Prečo sú produkty Eezym účinnejšie ako iná ekologická drogéria?

Eezym je belgická značka ekologickej drogérie plná prírodných enzýmov. Enzýmy hrajú v našom živote podstatne dôležitejšiu úlohu, než si vôbec dokážeme predstaviť. Len naše telo ich obsahuje približne 3. tisíce druhov. Bez enzýmov by v našom tele neprebehla v podstate žiadna chemická reakcia. Avšak nie každý vie, aké prospešné a užitočné sú v čistiacich prostriedkoch.

Predstavte si enzým ako nožnice.

#showmore#

Keď prídu do kontaktu s nejakou látkou, rozdelia ju na menšie časti. Takéto malé časti sa veľmi ľahko a rýchlo oddelia od povrchu a bez väčšej námahy ich dokážete odstrániť. Podľa toho, o aký enzým sa jedná, štiepia enzýmy bielkoviny (vajcia, mlieko, tráva, krv), škrob (cestoviny, múka, čokoláda, omáčky, usadeniny), tuky alebo rastlinné zložky. Práve kombinácia rôznych druhov enzýmov a  povrchovo aktívnych látok je skutočným tajomstvom, prečo sú čistiace prostriedky Eezym tak mimoriadne účinné. 

Aké výhody má ekologická drogéria Eezym?

 • Enzýmy používané v produktoch sú 100 % prírodného pôvodu. Vznikajú fermentáciou prírodných zložiek, najčastejšie šampiónov, cukrovej melasy, otrúb alebo stebiel cukrovej trstiny. 
 • Sú mimoriadne účinné na všetky druhy špiny a nečistôt v domácnosti.
 • Všetko s nimi vyčistíte ľahko, rýchlo a bez zbytočnej námahy.
 • Pôsobia hĺbkovo a pri dlhodobom používaní zároveň ošetrované povrchy chránia a ošetrujú.
 • Sú šetrné aj pri kontakte s pokožkou, nedráždia ju a nevysušujú.
 • Sú prírodné a biologicky odbúrateľné. 
 • Väčšina portfólia má Ecocert certifikát.
 • Sú mimoriadne šetrné k prírode a okolitému prostrediu. 
 • Aktívne pôsobia aj v odtokoch, odpadových potrubiach a kanalizácii. Aj tam sa prejaví účinná a aktívna sila enzýmov.
 • Produkty na čistenie a upratovanie majú praktický rozprašovač, ktorý umožňuje produkt šetrne dávkovať a presne aplikovať tam, kde to potrebujete.
 • Sú koncentrované a vydržia naozaj dlho.

Skúsenosti overené aj v priemyselnom čistení.  

Značka Eezym patrí pod firmu Realco, ktorá ako prvá vyvinula a vyrobila enzymatické účinné čistiace prostriedky pre priemyselné používanie (veľkokapacitné profesionálne kuchyne, výrobné linky významných potravinárskych firiem, medicínske laboratória, ...). Patentovaná rada s názvom BIOREM obsahuje  špecifickú zmes enzýmov, ktoré sú schopné narušiť a zničiť matricu biofilmu (Biofilm je hniezdo baktérií, ktoré vytvára ochrannú matricu à baktéria v tomto biofilme sú rezistetné na dezinfekciu ). Veľké a významné firmy dôverujú produktom firmy Realco a spoliehajú sa na ich prírodné enzymatické riešenia, ktoré im zabezpečia čistotu výrobných procesov. 

Po niekoľkoročnom pôsobení v sektore priemyselného a profesionálneho čistenia sa vedenie firmy rozhodlo skvelé vlastnosti enzýmov a znalosť receptúr priniesť aj do domácností a tak vznikla značka Eezym. 

 

Cena

527
1527
16 položiek celkom
Aktivátor na problematický septik s prírodnými enzýmami |Eezym
od €19,80 / ks

Mimoriadne účinný a efektívny prostriedok špeciálne určený pre malé alebo poddimenzované septiky, kde sa pri používaní bežných aktivátorov zbytky nestíhajú rozkladať. 

7556/26
aktivator septikov 52 davok eezym
od €15,80 / ks

Účinný biologicky aktívny prostriedok, ktorý urýchľuje rozklad organických látok v septiku. Obsahuje prírodné enzýmy a prospešné nepatogénne baktérie, ktoré podporujú ďalšiu tvorbu prospešných baktérií v septiku. 

7553/26
ekologické tablety do umývačky riadu s enzýmami Eezym
€14,90 / ks

Skutočne účinné ekologické tablety do umývačky riadu s prírodnými enzýmami. 40 ks v balení s jemnou vôňou mäty.

7434
cistic kuchyna eezym
€6,50 / ks

Ekologický sprej na čistenie kuchyne so silným odmasťujúcim účinkom. Hravo si poradí aj so silnou mastnotou a má príjemnú vôňu sladkého pomaranča. 

7571
cistic na flase a termosky eezym
€18,90 / ks

Ekologický čistič na fľaše a termosky. Vďaka enzýmom ich účinne zbavuje nánosov od čaju, kávy a usadenín vody. Balenie vydrží až na 80 použití. 

7577
čistič do kúpeľne Eezym
€6,20 / ks

Ekologický prostriedok na čistenie kúpeľne. Je mimoriadne účinný na odstránenie vodného kameňa zo všetkých povrchov za krátky čas a bez zbytočného drhnutia. 

7565
na cistenie pracky eezym
€6,80 / ks

Len z čistej práčky vyberiete krásne čisté a voňavé oblečenie. Eezym čistič práčky z práčky dôkladne odstráni všetky usadeniny a zanechá ju krásne čistú a voňavú. Balenie je určené na 2 použitia. 

7583
na cistenie umvyvacky riadu eezym
€7 / ks

Čistí a chráni umývačku riadu vďaka sile prírodných enzýmov. Odstraňuje zápach a riad budete mať znovu čistý a lesklý. 

7580
cistic vonkajsich povrchov eezym
€17,80 / ks

Pomôže vám zbaviť sa zelených usadenín a zažratej špiny na rôznych vonkajších povrchoch. S prírodnými enzýmami, bez bielidiel, chlóru alebo peroxidu. Vystačí až na 50 m2.

7595
cistic podlahy biele kvety eezym
€9,80 / ks

Nepenivý ekologický prostriedok na podlahy plný prírodných enzýmov. Vyčistí všetky druhy podláh aj v ťažko dostupných miestach. 

7562/SLA
sprej na riad s prírodnými enzýmami eezym
€5 / ks

Objavte nový spôsob ekologického umývania riadu s čistiacim prostriedkom Eezym so sprejovým rozprašovačom. Účinne čistí vďaka enzýmom a sprej umožňuje jednoduché dávkovanie, čím znižuje spotrebu saponátu. 

7559
osetrenie dazdovej vody eezym
€26,80 / ks

Prostriedok na bezchlórovú úpravu  dažďovej vody a na odstránenie zápachu z nej. Určený až na 10.000 litrov vody. 

7592
cistic wc eezym
€8 / ks

Ekologický gel na čistenie WC s príjemnou sviežou vôňou mäty. Funguje rýchlo a efektívne aj bez enzýmov.

7568
cistic na upchate odtoky eezym
€12,60 / ks

Účinný ekologický čistiaci prostriedok s prírodnými enzýmami na odpadový systém, sifóny a potrubia. Môžete si vybrať, či chcete prostriedok na pravidelnú údržbu alebo na upchatý odpad, do kuchyne, do kúpeľne alebo proti zápachu. 

7589/DO
na odblokovanie septiku eezym
€16,10 / ks

Aj pri pravidelnej starostlivosti sa môže stať, že sa septik upchá. Odblokovať ho a znovu naštartovať proces rozkladu odpadu hravo zvládnete s týmto prostriedkom na odblokovanie septiku od Eezym. Dávka je určená na 1 použitie. 

7586
univerzalny cistic biele kvety eezym
od €6,60 / ks

Multifunkčný ekologický prostriedok na rôzne povrchy so silou enzýmov. Koncentrát alebo sprej s príjemnou bylinnou vôňou alebo vôňou bielych kvetov. 

7574/SPR

Stránka 1 z 1 - 16 položiek celkom