Ekologický prostriedok na úpravu dažďovej vody 1 kg|Eezym

Značka: Eezym
€26,80
Skladom

Prostriedok na bezchlórovú úpravu  dažďovej vody a na odstránenie zápachu z nej. Určený až na 10.000 litrov vody. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Dažďová voda bez zápachu a zeleného povlaku

Dažďová voda v sudoch a bareloch začína hlavne v lete pomerne rýchlo nepríjemne páchnuť, tvoria sa na nej nepríjemné ložiská s baktériami a riasami. S tým všetkým vám dokáže pomôcť prípravok na úpravu dažďovej vody od Eezym. 

 • čistí dažďovú vodu od usadenín a zeleného povlaku
 • eliminuje riasy a zastavuje ich množenie
 • z vody odstraňuje nepríjemné pachy
 • dažďovú vodu ošetrí a prečistí
 • neobsahuje chlór, je bezpečný a šetrný

Ako sa prostriedok na úpravu dažďovej vody používa?

Skontrolujte skutočný objem vody v nádrži. Na každých 1000 l vody vsypte do nádrže 3 plné odmerky prípravku a nechajte pôsobiť. 
Po 24 hodinách je možné vodu použiť ako bežnú úžitkovú vodu - na polievanie rastlín, na splachovanie WC, umývanie riadu a pod.

Opakujte každé 2 mesiace. V prípade silných dažďov zvýšte frekvenciu používania. V prípade dlhého obdobia sucha skontrolujte hladinu vody a upravte dávku podľa skutočného objemu vody obsiahnutej v nádrži.

 Upozornenie: Tento výrobok nepremieňa dažďovú vodu na pitnú!

Zloženie (INCI): Sodium carbonate peroxide, Sodium bicarbonate Obsahuje zložky prírodného pôvodu.

Podrobné zloženie, pôvod a účinok zložiek

Zložka Čo to je Na čo slúži Pôvod, vplyv na životné prostredie
Sodium carbonate peroxide regulátor pH čistí a bieli prírodného pôvodu z hojne dostupných minerálnych zdrojov
Sodium carbonate regulátor pH rozpúšťa škvrny, čistí ľahko a prirodzene sa rozptýli v prostredí, pochádza z bohatých minerálnych zdrojov

Prečo sú produkty Eezym účinnejšie ako iná ekologická drogéria?

Eezym je belgická značka ekologickej drogérie plná prírodných enzýmov. Enzýmy hrajú v našom živote podstatne dôležitejšiu úlohu, než si vôbec dokážeme predstaviť. Len naše telo ich obsahuje približne 3. tisíce druhov. Bez enzýmov by v našom tele neprebehla v podstate žiadna chemická reakcia. Avšak nie každý vie, aké prospešné a užitočné sú v čistiacich prostriedkoch.

Predstavte si enzým ako nožnice.

#showmore#

Keď prídu do kontaktu s nejakou látkou, rozdelia ju na menšie časti. Takéto malé časti sa veľmi ľahko a rýchlo oddelia od povrchu a bez väčšej námahy ich dokážete odstrániť. Podľa toho, o aký enzým sa jedná, štiepia enzýmy bielkoviny (vajcia, mlieko, tráva, krv), škrob (cestoviny, múka, čokoláda, omáčky, usadeniny), tuky alebo rastlinné zložky. Práve kombinácia rôznych druhov enzýmov a  povrchovo aktívnych látok je skutočným tajomstvom, prečo sú čistiace prostriedky Eezym tak mimoriadne účinné. 

Aké výhody má ekologická drogéria Eezym?

 • Enzýmy používané v produktoch sú 100 % prírodného pôvodu. Vznikajú fermentáciou prírodných zložiek, najčastejšie šampiónov, cukrovej melasy, otrúb alebo stebiel cukrovej trstiny. 
 • Sú mimoriadne účinné na všetky druhy špiny a nečistôt v domácnosti.
 • Všetko s nimi vyčistíte ľahko, rýchlo a bez zbytočnej námahy.
 • Pôsobia hĺbkovo a pri dlhodobom používaní zároveň ošetrované povrchy chránia a ošetrujú.
 • Sú šetrné aj pri kontakte s pokožkou, nedráždia ju a nevysušujú.
 • Sú prírodné a biologicky odbúrateľné. 
 • Väčšina portfólia má Ecocert certifikát.
 • Sú mimoriadne šetrné k prírode a okolitému prostrediu. 
 • Aktívne pôsobia aj v odtokoch, odpadových potrubiach a kanalizácii. Aj tam sa prejaví účinná a aktívna sila enzýmov.
 • Produkty na čistenie a upratovanie majú praktický rozprašovač, ktorý umožňuje produkt šetrne dávkovať a presne aplikovať tam, kde to potrebujete.
 • Sú koncentrované a vydržia naozaj dlho.

Skúsenosti overené aj v priemyselnom čistení.  

Značka Eezym patrí pod firmu Realco, ktorá ako prvá vyvinula a vyrobila enzymatické účinné čistiace prostriedky pre priemyselné používanie (veľkokapacitné profesionálne kuchyne, výrobné linky významných potravinárskych firiem, medicínske laboratória, ...). Patentovaná rada s názvom BIOREM obsahuje  špecifickú zmes enzýmov, ktoré sú schopné narušiť a zničiť matricu biofilmu (Biofilm je hniezdo baktérií, ktoré vytvára ochrannú matricu à baktéria v tomto biofilme sú rezistetné na dezinfekciu ). Veľké a významné firmy dôverujú produktom firmy Realco a spoliehajú sa na ich prírodné enzymatické riešenia, ktoré im zabezpečia čistotu výrobných procesov. 

Po niekoľkoročnom pôsobení v sektore priemyselného a profesionálneho čistenia sa vedenie firmy rozhodlo skvelé vlastnosti enzýmov a znalosť receptúr priniesť aj do domácností a tak vznikla značka Eezym.