Prípravok na čistenie odpadového potrubia s enzýmami 1l |Eezym

Značka: Eezym
€12,60
Skladom Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
použitie
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Účinný ekologický čistiaci prostriedok s prírodnými enzýmami na odpadový systém, sifóny a potrubia. Môžete si vybrať, či chcete prostriedok na pravidelnú údržbu alebo na upchatý odpad, do kuchyne, do kúpeľne alebo proti zápachu. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Upchaté potrubie v kuchyni alebo v kúpeľni pozná každý z nás. Ako sa s ním popasovať?

 • Základom je ako u všetkého prevencia a pravidelná starostlivosť. Preto Eezym má pre vás aj prostriedky, ktoré vám umožnia starať sa o odtoky a odpady každý týždeň. V malej dávke, pravidelne a systematicky. Rovnako ako čistíte všetko ostatné u vás doma.
 • Čističe odpadov od Eezym sú plné prírodných enzýmov, ktoré účinne rozpúšťajú usadeniny a organické zbytky látok, ktoré zostali v odtokoch a potrubí.
 • Pretože každý eným je účinnejší v boji s inou zložkou, ich pomer a koncentrácia je rôzna v čističi do kuchyne a kúpeľne.
 • Pomáha udržiavať potrubie čisté, bez usadenín a zhlukov, ktoré nejde len tak ľahko odstrániť.
 • Zabezpečí, že voda odteká riadne ako má a vás nič neobmedzuje.
 • Zabraňuje vzniku nepríjemných pachov pochádzajúcich práve z upchatého a špinavého odpadu tým, že odpad biologicky rozkladá. 
 • Jednoducho sa používa a pri pravidelnej starostlivosti stačí použiť malé množstvo. 
 • Enzýmy sú účinné v boji s organickými zvyškami (tuky, zvyšky jedla, mydlové usadeniny) a preto Eezym čistič na odpadové potrubia funguje až 3 krát účinnejšie ako iné prostriedky bez enzýmov. 
 • Sód a perkarbonát sodný sú fajn, ale enzýmy okrem toho, že potrubie vyčistia vo svoje práci pokračujú ďalej. Zabraňujú vzniku  a množeniu baktérií a v potrubí vytvoria mikroflóru, vďaka ktorej sa odpad rozkladá ľahšie a rýchlejšie.
 • Je prírodného pôvodu, bez obáv ich môžete používať aj v prípade, že máte čističku odpadových vôd alebo septik. 
 • Je bez toxínov, konzervačných látok a iných zbytočných prísad, s Ecocert certifikátom. 

Prečo ich je toľko a ktorý si vybrať?

To je jednoduché. Každý enzým účinne rozkladá inú látku. Podľa toho, aké organické látky potrebujeme viac rozkladať, mení sa v prostriedku podiel a koncentrácia jednotlivých enzýmov. Máme pre vás preto pre vás prípravky na čistenie odpadového potrubia podľa toho, čo vás viac trápi. 

 1. Pravidelná starostlivosť a predchádzanie upchatého odpadu
  • Prípravky majú nižšiu koncentráciu aktívnych enzýmov a sú vhodné na pravidelné používanie 1 x týždeň. Je skvelé vybudovať si návyk, že tak ako každý týždeň umývame a čistíme domácnosť, doprajeme v rovnakom intervale starostlivosť aj potrubiam a odpadom. 
  • Ich používanie je veľmi jednoduché a nevyžaduje si extra námahu. Stačí večer vliať do odpadu 25 ml prípravku, nechať ho cez noc pôsobiť a ráno len spláchnuť čistou vodou. Ak by ste na to aj ráno zabudli, určite niekto vodu pustí a odtok sa tak prepláchne.
  • Pri pravidelnom používaní raz za týždeň vám balenie vystačí na 40 dávok, čo je takmer celý rok. To sa určite oplatí.
  • Ak sa pýtate, či môžete tento druh prípravku použiť aj v prípade upchatého odpadu, odpoveď je áno. Budete však potrebovať niekoľko násobne väčšie množstvo prípravku. Podľa stavu potrubia sa môže stať, že spotrebujete naraz aj celé balenie. 
  • Aj keď sa to možno nezdá, v potrubí v kuchyni a kúpeľni sú iné látky, ktoré treba rozložiť. V kuchynskom odpade sú to hlavne zvyšky jedla a tuky. Naopak v kúpeľni sú to hlavne usadeniny mydla, malé čiastočky pokožky a mastnota. Preto máme v ponuke Eezym čistiaci prostriedok špeciálne určený do kuchyne a špeciálne určený do kúpeľne. 
  • Na pravidelnú starostlivosť je vhodný aj prostriedok proti zápachu. Ten má vyvážené zloženie enzýmov a jeho hlavnou výhodou je, že má intenzívnejšiu vôňu. Je určený do odpadov, z ktorých je často cítiť zápach. Môžu to byť výlevky, bidety, použiť ho môžete aj do WC.
 2. Riešenie kritickej situácie, keď je už odpad upchatý
  • Keď je odpad už upchatý, bežná koncentrácia enzýmov už na jeho odstránenie nestačí. Tento prípravok má mnohonásobne vyššiu koncentráciu aktívnych látok. Pomôže vám účinne rozložiť aj väčšie usadeniny v odpade, odtoku a sifóne. Dostane sa aj do ťažko dostupných miest. 
  • Obsahuje väčší podiel enzýmov, ktoré odstraňujú tuky a mastnostu, pretože upchávanie potrubia spôsobujú hlavne usadeneniny tukových zhlukov. 
  • Je bezpečný a nedráždivý. Pri aplikácii nebuble, nevystrekuje a nepení, ako mnohé iné podobné produkty. 
  • Pre dosiahnutie účinku je odporúčané nechať ho v potrubí pôsobiť dlhšie a až potom spláchnuť vodu. Nie je nič jednoduchšie ako večer ho naliať do odpadu, nechať pôsobiť a ráno zistíte, že enzýmy vykonali svoju prácu a potrubie je znova čisté a funkčné. 

Tipy ako prípravok na čistenie odpadového potrubia správne používať.

Enzýmy potrebujú na svoju prácu čas. Je preto potrebné im ho dopriať. Čistič nalejte večer do odpadu, nechajte cez noc pôsobiť a ráno len spláchnite čistou vodou. Ak máte na odpade sitko na zachytávanie mechanických nečistôt, pred aplikáciou prostriedku ho vyčistite. 

Prostriedky na starostlivosť a udržiavanie odpadu - kuchyňa, kúpeľňa a proti zápachu - dávkovanie na  1 použitie je 25 ml. 

Dávkovanie prostriedku na upchatý odtok na 1 použitie je 5*45 ml. 

Dávkovač sa nachádza vo vrchnej časti fľaše. Naplníte ho keď fľašu zhruba v polovici stlačíte. Kvapalina sa naplní do dávkovača a potom ju môžete vyliať do odpadu. 

Zloženie (INCI): AQUA ALCOHOL COCO-GLUCOSIDE SODIUM CITRATE CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE SODIUM LAURETH SULFATE Parfum LIMONENE SODIUM LACTATE CALCIUM CHLORIDE CITRAL butanone; éthylméthylcétone LACTIC ACID LIPASE AMYLASE CELLULASE

99 % surovín je prírodného pôvodu, má Ecocert certifikát. 

Podrobné zloženie, pôvod a účinok zložiek

Zložka Čo to je Na čo slúži Pôvod, vplyv na životné prostredie
Lipase enzým rozkladá tuky ľahko biologicky odbúrateľný, prírodného pôvodu (šampióny)
Alfa-amylase enzým rozkladá škrob ľahko biologicky odbúrateľný, prírodného pôvodu (šampióny)
Aqua rozpúšťadlo rozpúšťa koncentrované zložky Zmäkčená voda pre vyšší efekt
Alcohol rozpúšťadlo odmasťuje ľahko biologicky odbúrateľný, prírodného pôvodu (šampióny)
Beta-pinenes parfumačná zložka vôňa  prírodná zložka z esenciálnych olejov
Sodium laureth sulfate povrchovo aktívna látka čistí ľahko biologicky odbúrteľný, na báze kokosového  oleja
Limonene parfumačná zložka vôňa  prírodná zložka z esenciálnych olejov
Alpha-terpineol parfumačná zložka vôňa  prírodná zložka z esenciálnych olejov
Cellulase enzým rozkladá rastlinné zložky ľahko biologicky odbúrateľný, prírodného pôvodu (šampióny)
Pentadecalactone parfumačná zložka vôňa  prírodná zložka z esenciálnych olejov
2-methyl-4-(2,2,3-trimethyl-3-cy-clopentenyl)-2-buten-1-ol parfumačná zložka vôňa  prírodná zložka z esenciálnych olejov
Parfum parfumačná zložka vôňa  prírodná zložka z esenciálnych olejov

 

Dôležité upozornenie!

Spôsobuje vážne podráždenie očí. Ak je potrebná lekárska pomoc, majte k dispozícii obal alebo etiketu výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Noste ochranné rukavice/ochranný odev/ochranné okuliare/ochranu tváre. Po zasiahnutí očí: Opatrne niekoľko minút oplachujte vodou. Ak používate kontaktné šošovky a ak je to možné, odstráňte ich. Pokračujte vo vyplachovaní. Ak podráždenie očí pretrváva, vyhľadajte lekársku pomoc/starostlivosť. 

Dodatočné parametre

Kategória: Čističe odpadov, septik
Certifikát: Ecocert

Prečo sú produkty Eezym účinnejšie ako iná ekologická drogéria?

Eezym je belgická značka ekologickej drogérie plná prírodných enzýmov. Enzýmy hrajú v našom živote podstatne dôležitejšiu úlohu, než si vôbec dokážeme predstaviť. Len naše telo ich obsahuje približne 3. tisíce druhov. Bez enzýmov by v našom tele neprebehla v podstate žiadna chemická reakcia. Avšak nie každý vie, aké prospešné a užitočné sú v čistiacich prostriedkoch.

Predstavte si enzým ako nožnice.

#showmore#

Keď prídu do kontaktu s nejakou látkou, rozdelia ju na menšie časti. Takéto malé časti sa veľmi ľahko a rýchlo oddelia od povrchu a bez väčšej námahy ich dokážete odstrániť. Podľa toho, o aký enzým sa jedná, štiepia enzýmy bielkoviny (vajcia, mlieko, tráva, krv), škrob (cestoviny, múka, čokoláda, omáčky, usadeniny), tuky alebo rastlinné zložky. Práve kombinácia rôznych druhov enzýmov a  povrchovo aktívnych látok je skutočným tajomstvom, prečo sú čistiace prostriedky Eezym tak mimoriadne účinné. 

Aké výhody má ekologická drogéria Eezym?

 • Enzýmy používané v produktoch sú 100 % prírodného pôvodu. Vznikajú fermentáciou prírodných zložiek, najčastejšie šampiónov, cukrovej melasy, otrúb alebo stebiel cukrovej trstiny. 
 • Sú mimoriadne účinné na všetky druhy špiny a nečistôt v domácnosti.
 • Všetko s nimi vyčistíte ľahko, rýchlo a bez zbytočnej námahy.
 • Pôsobia hĺbkovo a pri dlhodobom používaní zároveň ošetrované povrchy chránia a ošetrujú.
 • Sú šetrné aj pri kontakte s pokožkou, nedráždia ju a nevysušujú.
 • Sú prírodné a biologicky odbúrateľné. 
 • Väčšina portfólia má Ecocert certifikát.
 • Sú mimoriadne šetrné k prírode a okolitému prostrediu. 
 • Aktívne pôsobia aj v odtokoch, odpadových potrubiach a kanalizácii. Aj tam sa prejaví účinná a aktívna sila enzýmov.
 • Produkty na čistenie a upratovanie majú praktický rozprašovač, ktorý umožňuje produkt šetrne dávkovať a presne aplikovať tam, kde to potrebujete.
 • Sú koncentrované a vydržia naozaj dlho.

Skúsenosti overené aj v priemyselnom čistení.  

Značka Eezym patrí pod firmu Realco, ktorá ako prvá vyvinula a vyrobila enzymatické účinné čistiace prostriedky pre priemyselné používanie (veľkokapacitné profesionálne kuchyne, výrobné linky významných potravinárskych firiem, medicínske laboratória, ...). Patentovaná rada s názvom BIOREM obsahuje  špecifickú zmes enzýmov, ktoré sú schopné narušiť a zničiť matricu biofilmu (Biofilm je hniezdo baktérií, ktoré vytvára ochrannú matricu à baktéria v tomto biofilme sú rezistetné na dezinfekciu ). Veľké a významné firmy dôverujú produktom firmy Realco a spoliehajú sa na ich prírodné enzymatické riešenia, ktoré im zabezpečia čistotu výrobných procesov. 

Po niekoľkoročnom pôsobení v sektore priemyselného a profesionálneho čistenia sa vedenie firmy rozhodlo skvelé vlastnosti enzýmov a znalosť receptúr priniesť aj do domácností a tak vznikla značka Eezym.