Ekologický čistič do kuchyne 750 ml |Eezym

Značka: Eezym
€6,50
Skladom

Ekologický sprej na čistenie kuchyne so silným odmasťujúcim účinkom. Hravo si poradí aj so silnou mastnotou a má príjemnú vôňu sladkého pomaranča. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Ekologický sprej so silnou odmasťujúcou silou, ktorý oceníte v každej domácnosti.

 • Ekologický prostriedok Eezym do kuchyne obsahuje špecifickú zmes enzýmov zvolených tak, aby ľahko rozložili všetky škvrny nachádzajúce sa v kuchyni. Na sporáku, varnej doske, v rúre, v mikrovlnke, na digestore, v chladničke, na kachličkách, na pracovnej doske, v umývadle alebo na nerezových povrchoch. 
 • Vďaka kombinácii rôznych enzýmov hravo rozpúšťa odolnú mastnotu a zbytky jedla, mydlové usadeniny, ako aj iné druhy bežných nečistôt v kuchyni. 
 • Sprejový aplikátor vám dovolí použiť ho aj na ťažko dostpných miestach. 
 • Čistí do hĺbky, zároveň zabraňuje rýchlemu a opätovnému usadzovaniu špiny a nečistôt.
 • Kuchyňu vyčistíte rýchlo, ľahko a bez zbytočného drhnutia. Zabudnite na drátenky a škrabky. 
 • Chráni a udržiava povrchy v kuchyni, ktoré tak máte radi. Pretože ich tak nemusíte drhnúť, vydržia dlho krásne a lesklé. 
 • Už viete, že enýmy vo svojej práci pokračujú aj v potrubí a odpade, kde rozkladajú prípadné nahromadené zbytky jedla alebo iné organické látky. 
 • Nezanecháva na povrchu žiadne stopy, čmuhy ani nepríjemný chemický pach. 
 • Jemná vôňa sladkého pomaranča je nevtieravá, samozrejme prírodného pôvodu z esenciálnych olejov. 
 • Ak ním umyjete mikrovlnku, môžete ju hneď používať. Nemusíte čakať, kým z nej vyprchajú pachy a vône čističa. Jedlo po ohriatí neabsorbuje žiadne dodatočné vône. 
 • Jeho čisté a šetrné zloženie chráni ruky pred vysušovaním. Nemusíte používať rukavice a vaše ruky si to ani nevšimnú. 
 • Má zložky prírodného pôvodu, bez fosfátu, bielidiel, chlóru alebo iných agresívnych látok. Certifikát Ecocert len potvrdzuje, že výrobok obsahuje prírodné a bio zložky a bol vyrobený udržateľný, 

Ako sa Eezym čistiaci sprej do kuchyne používa?

Nastriekajte prostriedok na špinavé miesto. Nechajte enzýmy pôsobiť 2 minúty. Ak je miesto silne špinavé, nechajte pôsobiť 5-10 minút. Môžete po povrchu rozotrieť čistou hubkou alebo handričkou. Potom už len opláchnite čistou vlhkou handričkou a máte hotovo. Ak čistíte digestor alebo nejaké veľmi exponované miesto, môžete postup v prípade potreby opakovať. 

Tip: Ak potrebujete nejaké predmety zbaviť extra silnej mastnoty, môžete ich namočiť do vodného roztoku s teplou (nie horúcou) vodou, do ktorého pridáte 3-5 streknutí spreja. 

Zloženie (INCI): Aqua Alcohol Sodium citrate Coco-Glucoside Caprylyl/capryl glucoside Parfum Calcium chloride Sodium Lactate Lactic Acid Limonene Subtilisin Amylase Lipase

99 % surovín je prírodného pôvodu, má Ecocert certifikát. 

Podrobné zloženie, pôvod a účinok zložiek

Zložka Čo to je Na čo slúži Pôvod, vplyv na životné prostredie
Lipase enzým rozkladá tuky ľahko biologicky odbúrateľný, prírodného pôvodu (šampióny)
Amylase enzým rokladá škrob biologicky odbúrateľný, prírodného pôvodu (baktérie)
Aqua rozpúšťadlo rozpúšťa koncentrované zložky Zmäkčená voda pre vyšší efekt
Alcohol rozpúšťadlo odmasťuje ľahko biologicky odbúrateľný, prírodného pôvodu (šampióny)
Sodium citrate regulátor pH zabraňuje vzniku vodného kameňa ľahko biologicky odbúrteľný, na báze kukuričného škrobu
Cocamine oxide povrchovo aktívna látka čistí ľahko biologicky odbúrateľný, rastlinného pôvodu
Myristamine oxide povrchovo aktívna látka čistí ľahko biologicky odbúrateľný, rastlinného pôvodu
Coco-glucoside povrchovo aktívna látka čistí ľahko biologicky odbúrateľný, rastlinného pôvodu
Caprylyl/capryl glucoside povrchovo aktívna látka čistí ľahko biologicky odbúrateľný, na báze kokosového a palmového oleja
Calcium chloride stabilizátor stabilizuje produkt prirodzene sa rozptyľuje v prostredí, z hojne sa vyskytujúcich minerálov
Sodium lactate regulátor pH zabraňuje vzniku vodného kameňa ľahko biologicky odbúrteľný, na báze kukuričného škrobu
Parfum parfumačná zložka vôňa  prírodná zložka z esenciálnych olejov
Protéase (Subtilisin) enzým rozkladá bielkoviny ľahko biologicky odbúrateľný, prírodného pôvodu (šampióny)
Limonene parfumačná zložka vôňa  prírodná zložka z esenciálnych olejov

 

Dôležité upozornenie!

Obsahuje kyselinu mliečnu. Spôsobuje vážne podráždenie očí. Ak je potrebná lekárska pomoc, majte k dispozícii obal alebo etiketu výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Po manipulácii si starostlivo umyte ruky. Noste ochranné rukavice/ochranný odev/ochranné okuliare/ochranu tváre. Po zasiahnutí očí: Opatrne niekoľko minút oplachujte vodou. Ak používate kontaktné šošovky a ak je to možné, odstráňte ich. Pokračujte vo vyplachovaní. Okamžite volajte NÁRODNÉ TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÉ CENTRUM alebo lekára.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Eko domácnosť
Certifikát: Ecocert

Prečo sú produkty Eezym účinnejšie ako iná ekologická drogéria?

Eezym je belgická značka ekologickej drogérie plná prírodných enzýmov. Enzýmy hrajú v našom živote podstatne dôležitejšiu úlohu, než si vôbec dokážeme predstaviť. Len naše telo ich obsahuje približne 3. tisíce druhov. Bez enzýmov by v našom tele neprebehla v podstate žiadna chemická reakcia. Avšak nie každý vie, aké prospešné a užitočné sú v čistiacich prostriedkoch.

Predstavte si enzým ako nožnice.

#showmore#

Keď prídu do kontaktu s nejakou látkou, rozdelia ju na menšie časti. Takéto malé časti sa veľmi ľahko a rýchlo oddelia od povrchu a bez väčšej námahy ich dokážete odstrániť. Podľa toho, o aký enzým sa jedná, štiepia enzýmy bielkoviny (vajcia, mlieko, tráva, krv), škrob (cestoviny, múka, čokoláda, omáčky, usadeniny), tuky alebo rastlinné zložky. Práve kombinácia rôznych druhov enzýmov a  povrchovo aktívnych látok je skutočným tajomstvom, prečo sú čistiace prostriedky Eezym tak mimoriadne účinné. 

Aké výhody má ekologická drogéria Eezym?

 • Enzýmy používané v produktoch sú 100 % prírodného pôvodu. Vznikajú fermentáciou prírodných zložiek, najčastejšie šampiónov, cukrovej melasy, otrúb alebo stebiel cukrovej trstiny. 
 • Sú mimoriadne účinné na všetky druhy špiny a nečistôt v domácnosti.
 • Všetko s nimi vyčistíte ľahko, rýchlo a bez zbytočnej námahy.
 • Pôsobia hĺbkovo a pri dlhodobom používaní zároveň ošetrované povrchy chránia a ošetrujú.
 • Sú šetrné aj pri kontakte s pokožkou, nedráždia ju a nevysušujú.
 • Sú prírodné a biologicky odbúrateľné. 
 • Väčšina portfólia má Ecocert certifikát.
 • Sú mimoriadne šetrné k prírode a okolitému prostrediu. 
 • Aktívne pôsobia aj v odtokoch, odpadových potrubiach a kanalizácii. Aj tam sa prejaví účinná a aktívna sila enzýmov.
 • Produkty na čistenie a upratovanie majú praktický rozprašovač, ktorý umožňuje produkt šetrne dávkovať a presne aplikovať tam, kde to potrebujete.
 • Sú koncentrované a vydržia naozaj dlho.

Skúsenosti overené aj v priemyselnom čistení.  

Značka Eezym patrí pod firmu Realco, ktorá ako prvá vyvinula a vyrobila enzymatické účinné čistiace prostriedky pre priemyselné používanie (veľkokapacitné profesionálne kuchyne, výrobné linky významných potravinárskych firiem, medicínske laboratória, ...). Patentovaná rada s názvom BIOREM obsahuje  špecifickú zmes enzýmov, ktoré sú schopné narušiť a zničiť matricu biofilmu (Biofilm je hniezdo baktérií, ktoré vytvára ochrannú matricu à baktéria v tomto biofilme sú rezistetné na dezinfekciu ). Veľké a významné firmy dôverujú produktom firmy Realco a spoliehajú sa na ich prírodné enzymatické riešenia, ktoré im zabezpečia čistotu výrobných procesov. 

Po niekoľkoročnom pôsobení v sektore priemyselného a profesionálneho čistenia sa vedenie firmy rozhodlo skvelé vlastnosti enzýmov a znalosť receptúr priniesť aj do domácností a tak vznikla značka Eezym.