Ekologický WC čistič 750 ml |Eezym

Značka: Eezym
€8
Skladom

Ekologický gel na čistenie WC s príjemnou sviežou vôňou mäty. Funguje rýchlo a efektívne aj bez enzýmov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Extra funkčný gel na WC s vôňou inou ako borovica, citrón alebo levanduľa.

 • Ako už určite viete, produkty Eezym dosahujú mimoriadnu efektivitu čistenia vďaka sile prírodných enzýmov. Tie si hravo poradia s organickými látkami ako je škrob, tuky alebo bielkoviny. Ale s vodným kameňom im to moc nejde. Preto  Eezym gel na WC neobsahuje enzýmy, ale kyselinu mliečnu. 
 • Kyselina mliečna je prírodná kyselina ktorá sa získava fermentáciou kukuričného škrobu. Ľahko a rýchlo odstraňuje vodný kameň a usadeniny od mydla.
 • Často a hojne sa využíva v kozmetike, hlavne do pílingov. V drogérii je jej použitie zriedkavé, hlavne pre jej vyššiu cenu. Je však mimoriadne účinná a zároveň šetrná k okoliu.
 • Má nižšie pH ako iné prírodné kyseliny, vďaka tomu je veľmi šetrná k povrchom, ktoré ňou čistíte. 
 • Gel na WC má sviežu príjemnú vôňu mäty, samozrejme prírodného pôvodu z esenciálnych olejov. 
 • Má gelovú konzistenciu, preto po aplikácii všetko nestečie dole, ale pôsobí aj pod okrajom misy.
 • Po použití zostane vaše WC čisté, lesklé a voňavé.
 • Čistí a odstraňuje vodný kameň a špinu do hĺbky. Poradí si aj s odolnými usadeninami. Nenechá vás v štichu aj ak ste náhodou WC nestihli umyť tak často, ako obvykle. 
 • Toaletu vyčistíte bez zbytočného drhnutia, chránite tým keramický povrch WC. 
 • Má čisté a prírodné zloženie bez fosfátov, bielidiel a agresívnych látok. Ecocert certifikát zaručuje, že produkt obsahuje prírodné alebo bio zložky a je vyrobený udržateľným spôsobom. 

Ako sa Eezym gel na WC používa:

Gel je pripravený na používanie, nie je potrebné ho riediť alebo inak upravovať. Pred použitím ho môžete pretrepať, aby sa spojili účinné látky. Gel naneste pod okraj misy. Nechajte pôsobiť 15-30 minút. Potom zľahka umyte kefou a spláchnite. A máte hotovo. 

Zloženie (INCI): Aqua Lactic Acid 1-propanaminium, 3-amino-N-(carboxymethyl)N,N-dimethyl-, N-FC18-18 acyl derivs, hydroxides, COCAMIDOPROPYL BETAINE Gomme xanthane SODIUM LACTATE Parfum Acide citrique

99 % surovín je prírodného pôvodu, má Ecocert certifikát. 

Podrobné zloženie, pôvod a účinok zložiek

Zložka Čo to je Na čo slúži Pôvod, vplyv na životné prostredie
Acide lactique regulátor pH zabraňuje vzniku vodného kameňa ľahko biologicky odbúrteľný, na báze kukuričného škrobu
 1-propanaminium, 3-amino-N- (carboxymethyl)-N,N-dimethyl-, N-FC18-18 acyl derivs, hydroxides, inner salts  povrchovo aktívna látka čistí ľahko biologicky odbúrteľný, na báze kokosového  oleja
Aqua rozpúšťadlo rozpúšťa koncentrované zložky Zmäkčená voda pre vyšší efekt
Cocamidopropyl betaine povrchovo aktívna látka čistí ľahko biologicky odbúrteľný, na báze kokosového  oleja
Sodium lactate regulátor pH zabraňuje vzniku vodného kameňa ľahko biologicky odbúrteľný, na báze kukuričného škrobu
Parfum parfumačná zložka vôňa  prírodná zložka z esenciálnych olejov
Acide citrique regulátor pH zabraňuje vzniku vodného kameňa ľahko a plne biologicky odbúrateľný, prírodného pôvodu (kvasinky)
Xanthan gum zahusťovadlo zahusťuje produkt ľahko biologicky odbúrateľné, na báze kukuričného, ​​trstinového a repného cukru

 

Dôležité upozornenie!

Obsahuje kyselinu mliečnu. Spôsobuje vážne podráždenie očí. Ak je potrebná lekárska pomoc, majte k dispozícii obal alebo etiketu výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Noste ochranné rukavice/ochranný odev/ochranné okuliare/ochranu tváre. Po zasiahnutí očí: Opatrne niekoľko minút oplachujte vodou. Ak používate kontaktné šošovky a ak je to možné, odstráňte ich. Pokračujte vo vyplachovaní. Okamžite volajte NÁRODNÉ TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÉ CENTRUM alebo lekára.

Dodatočné parametre

Kategória: Čistiace prostriedky do domácnosti
Certifikát: Ecocert

Prečo sú produkty Eezym účinnejšie ako iná ekologická drogéria?

Eezym je belgická značka ekologickej drogérie plná prírodných enzýmov. Enzýmy hrajú v našom živote podstatne dôležitejšiu úlohu, než si vôbec dokážeme predstaviť. Len naše telo ich obsahuje približne 3. tisíce druhov. Bez enzýmov by v našom tele neprebehla v podstate žiadna chemická reakcia. Avšak nie každý vie, aké prospešné a užitočné sú v čistiacich prostriedkoch.

Predstavte si enzým ako nožnice.

#showmore#

Keď prídu do kontaktu s nejakou látkou, rozdelia ju na menšie časti. Takéto malé časti sa veľmi ľahko a rýchlo oddelia od povrchu a bez väčšej námahy ich dokážete odstrániť. Podľa toho, o aký enzým sa jedná, štiepia enzýmy bielkoviny (vajcia, mlieko, tráva, krv), škrob (cestoviny, múka, čokoláda, omáčky, usadeniny), tuky alebo rastlinné zložky. Práve kombinácia rôznych druhov enzýmov a  povrchovo aktívnych látok je skutočným tajomstvom, prečo sú čistiace prostriedky Eezym tak mimoriadne účinné. 

Aké výhody má ekologická drogéria Eezym?

 • Enzýmy používané v produktoch sú 100 % prírodného pôvodu. Vznikajú fermentáciou prírodných zložiek, najčastejšie šampiónov, cukrovej melasy, otrúb alebo stebiel cukrovej trstiny. 
 • Sú mimoriadne účinné na všetky druhy špiny a nečistôt v domácnosti.
 • Všetko s nimi vyčistíte ľahko, rýchlo a bez zbytočnej námahy.
 • Pôsobia hĺbkovo a pri dlhodobom používaní zároveň ošetrované povrchy chránia a ošetrujú.
 • Sú šetrné aj pri kontakte s pokožkou, nedráždia ju a nevysušujú.
 • Sú prírodné a biologicky odbúrateľné. 
 • Väčšina portfólia má Ecocert certifikát.
 • Sú mimoriadne šetrné k prírode a okolitému prostrediu. 
 • Aktívne pôsobia aj v odtokoch, odpadových potrubiach a kanalizácii. Aj tam sa prejaví účinná a aktívna sila enzýmov.
 • Produkty na čistenie a upratovanie majú praktický rozprašovač, ktorý umožňuje produkt šetrne dávkovať a presne aplikovať tam, kde to potrebujete.
 • Sú koncentrované a vydržia naozaj dlho.

Skúsenosti overené aj v priemyselnom čistení.  

Značka Eezym patrí pod firmu Realco, ktorá ako prvá vyvinula a vyrobila enzymatické účinné čistiace prostriedky pre priemyselné používanie (veľkokapacitné profesionálne kuchyne, výrobné linky významných potravinárskych firiem, medicínske laboratória, ...). Patentovaná rada s názvom BIOREM obsahuje  špecifickú zmes enzýmov, ktoré sú schopné narušiť a zničiť matricu biofilmu (Biofilm je hniezdo baktérií, ktoré vytvára ochrannú matricu à baktéria v tomto biofilme sú rezistetné na dezinfekciu ). Veľké a významné firmy dôverujú produktom firmy Realco a spoliehajú sa na ich prírodné enzymatické riešenia, ktoré im zabezpečia čistotu výrobných procesov. 

Po niekoľkoročnom pôsobení v sektore priemyselného a profesionálneho čistenia sa vedenie firmy rozhodlo skvelé vlastnosti enzýmov a znalosť receptúr priniesť aj do domácností a tak vznikla značka Eezym.