Ekologický čistič na práčku 250g. |Eezym

Značka: Eezym
€6,80
Skladom

Len z čistej práčky vyberiete krásne čisté a voňavé oblečenie. Eezym čistič práčky z práčky dôkladne odstráni všetky usadeniny a zanechá ju krásne čistú a voňavú. Balenie je určené na 2 použitia. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Prípravok na čistenie práčky by nemal chýbať v žiadnej domácnosti.

 • Eezym čistič práčky dôkladne vyčistí všetky nečistoty, organické usadeniny, zhluky pracieho prášku a mastnotu.
 • Nevynechá v práčke jediné miestečko, vyčistí ju kompletne, vrátane ťažko dostupných častí, filtrov a odtokových hadíc.
 • Zbaví práčku nepríjemného zápachu a vaše prádlo môže znovu voňať čistotou.
 • Enzýmy zabraňujú tvorbe a množeniu baktérií, práčka je nielen žiarivá, ale aj hygienicky čistá. 
 • Pomáha predlžovať životnosť práčky.
 • Zvyšuje účinnosť prania.
 • Je vhodný aj pre domácnosti s čističkami odpadových vôd a septikmi.
 • Má prírodné zloženie bez dráždivých a agresívnych chemických látok, samozrejmosťou je Ecocert certifikát. 
 • Balenie je určené na 2 použitia.  

Ako Eezym prostriedok na čistenie práčky správne používať:

Vysypte  obsah 1 vrecka priamo do bubna práčky. Práčka musí byť počas čistenia prázdna. Spustite práčku na program s teplotu 40° bez predprania. Po skončení pracieho cyklu dôkladne umyte čistou handričkou tesnenia práčky. Odporúčame zároveň aj vyčistiť a vypustiť filter práčky. 

Práčku čistite podľa potrby, avšak minimálne 4 x ročne. 

Rešpektujte dávkovanie výrobcom. Väčšie množstvo použitého čistiaceho prípravku neznamená vyšší čistiaci účinok. 

Zloženie (INCI): Sodium carbonate Sodium bicarbonate Tetrasodium 2-(1,2-dicarboxylatoethylimino)succinate Sodium carbonate peroxide Sodium C12-18 Alkyl Sulfate Sodium Sulfate Fatty alcohol C16-C18 EO Cellulase Parfum

91% zložiek je prírodného pôvodu, z rastlinných, minerálnych alebo mikrobiálnych zdrojov (enzýmy)

Jednotlivé zložky, ich pôvod a účinok:

Zložka Čo to je Na čo slúži Pôvod, vplyv na životné prostredie
Sodium bicarbonate regulátor pH rozpúšťa škvrny, čistí ľahko a prirodzene sa rozptýli v prostredí, pochádza z bohatých minerálnych zdrojov
Sodium carbonate regulátor pH rozpúšťa škvrny, čistí ľahko a prirodzene sa rozptýli v prostredí, pochádza z bohatých minerálnych zdrojov
Sodium hydroxide regulátor pH čistí ľahko a prirodzene sa rozptýli v prostredí, pochádza z bohatých minerálnych zdrojov
Parfum parfumačná zložka vôňa  prírodná zložka z esenciálnych olejov
Fatty alcohol C16-C18 EO povrchovo aktívna látka čistí rastlinného pôvodu
Tetrasodium glutamate diacetate zmäkčuje vodu zabraňuje tvorbe vodného kameňa ľahko a plne biologicky odbúrateľný, prírodného pôvodu
Sodium carbonate peroxide regulátor pH čistí a bieli prírodného pôvodu z hojne dostupných minerálnych zdrojov

 

Dôležité upozornenie!

Obsahuje kyselinu mliečnu. Spôsobuje vážne podráždenie očí. Ak je potrebná lekárska pomoc, majte k dispozícii obal alebo etiketu výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Po manipulácii si starostlivo umyte ruky. Noste ochranné rukavice/ochranný odev/ochranné okuliare/ochranu tváre. Po zasiahnutí očí: Opatrne niekoľko minút oplachujte vodou. Ak používate kontaktné šošovky a ak je to možné, odstráňte ich. Pokračujte vo vyplachovaní. Okamžite volajte NÁRODNÉ TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÉ CENTRUM alebo lekára.

Dodatočné parametre

Kategória: Pranie a sušenie prádla
Certifikát: Ecocert

Prečo sú produkty Eezym účinnejšie ako iná ekologická drogéria?

Eezym je belgická značka ekologickej drogérie plná prírodných enzýmov. Enzýmy hrajú v našom živote podstatne dôležitejšiu úlohu, než si vôbec dokážeme predstaviť. Len naše telo ich obsahuje približne 3. tisíce druhov. Bez enzýmov by v našom tele neprebehla v podstate žiadna chemická reakcia. Avšak nie každý vie, aké prospešné a užitočné sú v čistiacich prostriedkoch.

Predstavte si enzým ako nožnice.

#showmore#

Keď prídu do kontaktu s nejakou látkou, rozdelia ju na menšie časti. Takéto malé časti sa veľmi ľahko a rýchlo oddelia od povrchu a bez väčšej námahy ich dokážete odstrániť. Podľa toho, o aký enzým sa jedná, štiepia enzýmy bielkoviny (vajcia, mlieko, tráva, krv), škrob (cestoviny, múka, čokoláda, omáčky, usadeniny), tuky alebo rastlinné zložky. Práve kombinácia rôznych druhov enzýmov a  povrchovo aktívnych látok je skutočným tajomstvom, prečo sú čistiace prostriedky Eezym tak mimoriadne účinné. 

Aké výhody má ekologická drogéria Eezym?

 • Enzýmy používané v produktoch sú 100 % prírodného pôvodu. Vznikajú fermentáciou prírodných zložiek, najčastejšie šampiónov, cukrovej melasy, otrúb alebo stebiel cukrovej trstiny. 
 • Sú mimoriadne účinné na všetky druhy špiny a nečistôt v domácnosti.
 • Všetko s nimi vyčistíte ľahko, rýchlo a bez zbytočnej námahy.
 • Pôsobia hĺbkovo a pri dlhodobom používaní zároveň ošetrované povrchy chránia a ošetrujú.
 • Sú šetrné aj pri kontakte s pokožkou, nedráždia ju a nevysušujú.
 • Sú prírodné a biologicky odbúrateľné. 
 • Väčšina portfólia má Ecocert certifikát.
 • Sú mimoriadne šetrné k prírode a okolitému prostrediu. 
 • Aktívne pôsobia aj v odtokoch, odpadových potrubiach a kanalizácii. Aj tam sa prejaví účinná a aktívna sila enzýmov.
 • Produkty na čistenie a upratovanie majú praktický rozprašovač, ktorý umožňuje produkt šetrne dávkovať a presne aplikovať tam, kde to potrebujete.
 • Sú koncentrované a vydržia naozaj dlho.

Skúsenosti overené aj v priemyselnom čistení.  

Značka Eezym patrí pod firmu Realco, ktorá ako prvá vyvinula a vyrobila enzymatické účinné čistiace prostriedky pre priemyselné používanie (veľkokapacitné profesionálne kuchyne, výrobné linky významných potravinárskych firiem, medicínske laboratória, ...). Patentovaná rada s názvom BIOREM obsahuje  špecifickú zmes enzýmov, ktoré sú schopné narušiť a zničiť matricu biofilmu (Biofilm je hniezdo baktérií, ktoré vytvára ochrannú matricu à baktéria v tomto biofilme sú rezistetné na dezinfekciu ). Veľké a významné firmy dôverujú produktom firmy Realco a spoliehajú sa na ich prírodné enzymatické riešenia, ktoré im zabezpečia čistotu výrobných procesov. 

Po niekoľkoročnom pôsobení v sektore priemyselného a profesionálneho čistenia sa vedenie firmy rozhodlo skvelé vlastnosti enzýmov a znalosť receptúr priniesť aj do domácností a tak vznikla značka Eezym.