Ekologický čistič na kúpeľne 750 ml |Eezym

Značka: Eezym
€6,20
Skladom

Ekologický prostriedok na čistenie kúpeľne. Je mimoriadne účinný na odstránenie vodného kameňa zo všetkých povrchov za krátky čas a bez zbytočného drhnutia. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Chcete sa raz a navždy vysporiadať s vodným kameňom v kúpeľni?

Predpokladám, že odpoviete áno. Veď kto by mal rád zaschnuté kvapky na kachličkách, umývadle alebo na batérii. Ekologický čistič na kúpeľne Eezym vám s tým hravo pomôže.

 • Produkty Eezym sú jedinečné bohatým obsahom rôznych enzýmov. Enzýmy však rozkladajú biologické látky a nie sú účinné na vodný kameň. Preto je hlavnou aktívnou látkou čističa na kúpeľne kyselina mliečna. Je to organická kyselina prírodného pôvodu, ktorá sa získava fermentáciou cukru (najčastejšie z curkovej trstiny, repy alebo kukurice). 
 • Práve kyselina mliečna si ľahko poradí s vodným kameňom vo vašej kúpeľni. Odstraná ho rýchlo a efektívne z každého povrchu. 
 • Či máte vodný kameň na batérii, na vani alebo umývadle, na kachličkách alebo na sprchovom kúte. Stačí nastriekať, nechať pôsobiť 2-5 minút, opláchnuť čistou vodou a máte hotovo. 
 • Má jemnú a sviežu vôňu mäty, samozrejme prírodného pôvodu z esenciálnych olejov. 
 • Všetkým povrchom v kúpeľni dodáva dlhodobo extra lesk.
 • Je mimoriadne účinný proti vodnému kameňu a mydlovým usadeninám.
 • Nie len čistí, ale aj zabraňuje rýchlemu opätovnému usadzovaniu vodného kameňa. Najlepšie to uvidíte na kachličkách za vaňou, alebo na stenách sprchovacieho kúta. Vodný kameň sa takmer vôbec netvorí a povrch zostáva krásne lesklý a čistý. 
 • Príjemne vonia, takže už nemusíte pri umývaní kúpeľne bojovať s nepríjemným pachom octu alebo iných agresívnych látok.
 • Praktický sprejový aplikátor vám umožní ľahko a presne naniesť prostriedok všade tam, kde potrebujete vodný kameň odstrániť. 
 • Samozrejme je prírodného pôvodu, bez fosfátov, bielidiel a agresívnych dráždivých látok. 

Ako sa Eezym čistič na kúpeľnu používa?

Jednoduchšie, ako by ste čakali. Prostriedok rovnomerne v malom množstve nastriekajte na čistené miesto. Nechajte pôsobiť 2-5 minút a opláchnite čistou vodou. Ak je miesto veľmi zanesené od mydla alebo vodného kameňa, odporúčame prostriedok po povrchu rozostrieť čistou hubkou a až tak nechať pôsobiť. Ak zvyknete steny sprchového kúta ešte doleštiť suchou handričkou, samozrejme môžete. Nie je to však nutné, povrch krásne a bez kvapiek uschne aj bez leštenia. 

Ak je povrch naozaj mimoriadne zanesený od vodného kameňa, postup môžete podľa potreby opakovať. 

Upozornenie: Produkt odstraňuje vodný kameň, nie je vhodný na plochy s obsahom prírodného vápenca. 

Zloženie (INCI): AQUA LACTIC ACID ALCOHOL COCO-GLUCOSIDE CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE SODIUM LACTATE Parfum

99 % surovín je prírodného pôvodu, má Ecocert certifikát. 

Podrobné zloženie, pôvod a účinok zložiek

Zložka Čo to je Na čo slúži Pôvod, vplyv na životné prostredie
Acide lactique regulátor pH zabraňuje vzniku vodného kameňa ľahko biologicky odbúrteľný, na báze kukuričného škrobu
Coco-glucoside povrchovo aktívna látka čistí ľahko biologicky odbúrateľný, rastlinného pôvodu
Aqua rozpúšťadlo rozpúšťa koncentrované zložky Zmäkčená voda pre vyšší efekt
Alcohol rozpúšťadlo odmasťuje ľahko biologicky odbúrateľný, prírodného pôvodu (šampióny)
Sodium lactate regulátor pH zabraňuje vzniku vodného kameňa ľahko biologicky odbúrteľný, na báze kukuričného škrobu
Parfum parfumačná zložka vôňa  prírodná zložka z esenciálnych olejov
Caprylyl/capryl glucoside povrchovo aktívna látka čistí ľahko biologicky odbúrateľný, na báze kokosového a palmového oleja

 

Dôležité upozornenie!

Spôsobuje vážne podráždenie očí. Ak je potrebná lekárska pomoc, majte k dispozícii obal alebo etiketu výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Noste ochranné rukavice/ochranný odev/ochranné okuliare/ochranu tváre. Po zasiahnutí očí: Opatrne niekoľko minút oplachujte vodou. Ak používate kontaktné šošovky a ak je to možné, odstráňte ich. Pokračujte vo vyplachovaní. Okamžite volajte NÁRODNÉ TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÉ CENTRUM alebo lekára.

Dodatočné parametre

Kategória: Čistiace prostriedky do domácnosti
Certifikát: Ecocert

Prečo sú produkty Eezym účinnejšie ako iná ekologická drogéria?

Eezym je belgická značka ekologickej drogérie plná prírodných enzýmov. Enzýmy hrajú v našom živote podstatne dôležitejšiu úlohu, než si vôbec dokážeme predstaviť. Len naše telo ich obsahuje približne 3. tisíce druhov. Bez enzýmov by v našom tele neprebehla v podstate žiadna chemická reakcia. Avšak nie každý vie, aké prospešné a užitočné sú v čistiacich prostriedkoch.

Predstavte si enzým ako nožnice.

#showmore#

Keď prídu do kontaktu s nejakou látkou, rozdelia ju na menšie časti. Takéto malé časti sa veľmi ľahko a rýchlo oddelia od povrchu a bez väčšej námahy ich dokážete odstrániť. Podľa toho, o aký enzým sa jedná, štiepia enzýmy bielkoviny (vajcia, mlieko, tráva, krv), škrob (cestoviny, múka, čokoláda, omáčky, usadeniny), tuky alebo rastlinné zložky. Práve kombinácia rôznych druhov enzýmov a  povrchovo aktívnych látok je skutočným tajomstvom, prečo sú čistiace prostriedky Eezym tak mimoriadne účinné. 

Aké výhody má ekologická drogéria Eezym?

 • Enzýmy používané v produktoch sú 100 % prírodného pôvodu. Vznikajú fermentáciou prírodných zložiek, najčastejšie šampiónov, cukrovej melasy, otrúb alebo stebiel cukrovej trstiny. 
 • Sú mimoriadne účinné na všetky druhy špiny a nečistôt v domácnosti.
 • Všetko s nimi vyčistíte ľahko, rýchlo a bez zbytočnej námahy.
 • Pôsobia hĺbkovo a pri dlhodobom používaní zároveň ošetrované povrchy chránia a ošetrujú.
 • Sú šetrné aj pri kontakte s pokožkou, nedráždia ju a nevysušujú.
 • Sú prírodné a biologicky odbúrateľné. 
 • Väčšina portfólia má Ecocert certifikát.
 • Sú mimoriadne šetrné k prírode a okolitému prostrediu. 
 • Aktívne pôsobia aj v odtokoch, odpadových potrubiach a kanalizácii. Aj tam sa prejaví účinná a aktívna sila enzýmov.
 • Produkty na čistenie a upratovanie majú praktický rozprašovač, ktorý umožňuje produkt šetrne dávkovať a presne aplikovať tam, kde to potrebujete.
 • Sú koncentrované a vydržia naozaj dlho.

Skúsenosti overené aj v priemyselnom čistení.  

Značka Eezym patrí pod firmu Realco, ktorá ako prvá vyvinula a vyrobila enzymatické účinné čistiace prostriedky pre priemyselné používanie (veľkokapacitné profesionálne kuchyne, výrobné linky významných potravinárskych firiem, medicínske laboratória, ...). Patentovaná rada s názvom BIOREM obsahuje  špecifickú zmes enzýmov, ktoré sú schopné narušiť a zničiť matricu biofilmu (Biofilm je hniezdo baktérií, ktoré vytvára ochrannú matricu à baktéria v tomto biofilme sú rezistetné na dezinfekciu ). Veľké a významné firmy dôverujú produktom firmy Realco a spoliehajú sa na ich prírodné enzymatické riešenia, ktoré im zabezpečia čistotu výrobných procesov. 

Po niekoľkoročnom pôsobení v sektore priemyselného a profesionálneho čistenia sa vedenie firmy rozhodlo skvelé vlastnosti enzýmov a znalosť receptúr priniesť aj do domácností a tak vznikla značka Eezym.