Môžu byť hygienické vložky liečivé?

Menštruácia je súčasťou života všetkých nás. Sú to dni a chvíle, ktoré nie sú vždy úplne príjemné. Preto je výber hygienických potrieb, ktoré nám môžu akokoľvek tieto chvíle spríjemniť veľmi dôležitý.

Pokožka v intímnej oblasti je počas menštruácie obzvlášť citlivá. Práve hygienické vložky sú niečo, čo sa nášho tela dotýka na tých najcitlivejších miestach.

Je prirodzené, že premýšľame, akým krémom si natrieme tvár, či telo, akú farbu dáme na vlasy, či aký lak na nechty. Prechádzame od dráždivých čistiacich prostriedkov na tie prírodné, lebo už ani na kuchynský drez či toaletu nechceme používať toľko chémie.

O čo viac by sme mali teda dbať na to, čo obsahujú menštruačné vložky, ktoré sa nášho tela dotýkajú celých 5 až 7 dní každý mesiac. Aj väčšina gynekológov sa zhodne na tom, že odporúčajú kvalitnú bavlnenú spodnú bielizeň. Veľa krát ale zabúdajú na to, že bavlnená bielizeň nemá žiadny zmysel, ak medzi ňu a telo dáme hygienickú vložku, ktorá je z veľkej časti tvorená plastmi a inými syntetickými materiálmi.

Vhodným riešením môžu byť práve hygienické vložky z bavlny prípadne tampóny. Sú vyrobené zo 100 % prírodnej bavlny, vďaka čomu sú vhodné aj pre veľmi citlivú pokožku. Prírodná bavlna dáva vložkám vysokú absorpčnú schopnosť. Môžeme sa teda na ne spoľahnúť, že nám „nevyrobia“ nepríjemné situácie v podobe pretečenia, či nepríjemných fľakov na oblečení.

Sú hypoalergénne, teda nespôsobujú nepríjemné dráždenie kože, svrbenie, či iné alergické reakcie. A to je naozaj to posledné, čo žena počas svojich dní potrebuje. Veľkou výhodou, ktorú bio vložky majú je, že neobsahujú chlór ani dioxín, čo je pomerne známa karcinogénna látka.

Okrem bežných prírodných vložiek na našom e-shope nájdete aj jednu špecialitku a tou sú aniónové vložky. Majú všetky vyššie spomenuté výhody prírodných hygienických vložiek. A niečo navyše... špeciálny, patentovaný pásik, ktorý obsahuje anióny kyslíka. Práve tieto anióny robia z vložiek AUNITY/WINALITE niečo viac, ako len hygienické potreby na „prežitie“ menštruácie.

Anióny kyslíka sú molekuly, ktoré majú pozitívny vplyv na zdravie človeka. Posilňujú imunitný systém, zlepšujú spánok človeka, pôsobia antibakteriálne a protizápalovo. Súčasťou týchto vložiek je aj ozón (aktívny kyslík), ktorý zvyšuje priedušnosť vložiek a tým tiež pomáha zabraňovať množeniu baktérii. Protizápalové a antibakteriálne účinky má aj nanostriebro, ktoré je tretím skvelým liečiteľom v aniónových vložkách AUNITY/WINALITE.

Slovo „liečiteľom“ som v predchádzajúcej vete nepoužila náhodou. Aniónové vložky AUNITY/WINALITE môžu byť len bežné menštruačné vložky alebo slipové vložky. Ale práve vďaka vyššie spomenutému zloženiu sú veľkým pomocníkom pri liečení menších či väčších ženských problémov ako bolestivá menštruácia, gynekologické zápaly, mykózy. Skúsenosti mnohých zákazníčok tiež potvrdzujú, že používanie týchto hygienických vložiek pomáha pri liečení pooperačných prípadne popôrodných rán. Rany sa vďaka liečivým účinkom aniónov hoja rýchlejšie aj menej bolestivo. A tu už naozaj prestávajú byť len bežnými hygienickými vložkami, ale stávajú sa prostriedkom rýchlejšieho liečenia a získania lepšej pohody a zdravia.

Preto verím, že si z našej ponuky vyberiete a že budete spokojné tak ako veľa našich terajších zákazníčok.

Pripravila pre Vás Danka Fajerová

Info@bioparfemka.sk