FAQ Baula

Ako sa Baula tablety používajú?

Je to jednoduché. Vezmite čistú fľašu s rozprašovačom a naplňte ju 750 ml vody (pre tabletu na podlahy použite fľašu s objemom 1l). Vložte tabletu Baula nechajte ju pri otvorenej fľaši rozpustiť. Fľašu zatvorte a môžete začať používať rovnako ako bežný čistiaci prostriedok.

Akú teplú vodu mám použiť na rozpustenie Baula tablety?

Teplota vody nie je dôležitá. Môžete použiť studenú vodu, vodu izbovej teploty alebo teplú vodu. V teplej vode sa tableta rýchlejšie rozpustí.

Ako dlho trvá, kým sa Baula tableta úplne rozpustí?

Kým sa Baula tableta vo vode úplne rozpustí trvá približne 10 minút. Čas je orientačný, môže to závisieť od teploty vody a zloženia jednotlivých produktov.

Je treba fľašu s Baula tabletou pretriasť, aby sa tableta dobre rozpustila?

Nie, to nie je potrebné. Zloženie Baula šumivých čistiacich tabliet je prispôsobené tomu, aby sa tableta rozpustila sama aj bez dodatočného vplyvu prostredia alebo mechanického pričinenia.

Ako dlho môžem Baula tablety po ich rozpustení vo vode použivať?

Baula tablety rozriedené s vodou spotrebujte najneskôr do 365 dní. Ale stihnete to určite aj skôr.

Môžem použiť na riedenie Baula tablety aj fľašu, ktorú mám doma?

Určite áno. Je to v súlade s naším konceptom. Vždy sa však uistite, že fľaša, ktorú sa chystáte použiť je prázdna a čistá.

Musí byť fľaša prázdna a čistá pred tým, ako v nej rozriedite Baula tabletu?

Áno. Na rozriedenie Baula tablety môžete opakovane použiť rovnakú fľašu. Pred použitím fľašu dôkladne umyte od zbytkov obsahu a uistite sa, že je prázdna a bez zbytkov akýchkoľvek iných chemických reziduí.

Môžem fľašu pred používaním umyť v umývačke riadu?

Fľaše, ktoré ponúkame v štartovacom Baula sete nedoporučujeme umývať v umývačke riadu. Úplne stačí, ak fľašu dôkladne umyjete pod prúdom teplej tečúcej vody. Ak na riedenie Baula tabliet používate inú fľašu, vždy sa riaďte pokynmi výrobcu tejto fľaše.

Aké množstvo vody mám použiť na riedenie Baula tablety?

Baula tablety Kúpeľna, Univerzál, Dezinfekcia a Odmasťovač sa riedia v 750 ml vody, tablety Podlaha sa riedia v 1 l obyčajnej vody. Fľašu s príslušným objemom naplňte vodou pod hrdlo, tableta na svoje rozpustenie potrebuje minimálny objem.

Sú Baula tablety vegan?

Áno, všetky Baula produkty majú V-label (vegan certifikát) kontrolovaný Španielskou Úniou vegánov. To znamená, že Baula produkty nie sú vytvorené s použitím zvieracích alebo derivátov zvieracích produktov. Produkty neobsahujú žiadne živočíšne zložky a neboli testované na zvieratách.

Čo to pre produkty znamená certifikácia Ecocert?

Baula tabley sú certifikované ako Natural Detergent by Ecocert. To znamená, že 100% ingrediencií je prírodného pôvodu. Ecocert je jedna z najväčších certifikačných organizácií na svete.

Sú Baula tablety účinné? Garantujete nejako ich výkon?

Baula tablety boli nezávisle testované na účinnosť vo viacerých významných inštitúciách. Jednou z nich je Applus+, jedna z popredných spoločností v oblasti inšpekčných testov a certifikácií. Spoločnosť Eurofins Scientific je skupina popredných svetových laboratórií, ktorá ponúka neobvykle širokú škálu testova a analytických metód. Všetky tieto testy jednoznačne potvrdili vysokú účinnosť Baula produktov.

Sú Baula tablety Zero wast produkty?

Nie, ale patria k produktom s veľmi nízkym zaťažením obalmi a odpadom.

Prečo majú Baula produkty obaly? Prečo ich nepredávate vo veľkom, bez balenia?

Baula tablety sú vysoko koncentrované, rozpustné vo vode a sú citlivé na vlhkosť. Preto ich musíme od seba navzájom izolovať. Keby tablety neboli od seba navzájom oddelené, mohli by sa pri preprave a manipulácii navzájom odierať, kontaminovať a znehodnotiť. Preto sú samostatne balené v plastovom blistri, ktorý váži 0,02 gramu,  je recyklovateľný a schválený certifikačným orgánom. Vonkajším obalom je malá recyklovaná a recyklovateľná papierová krabička z FSC papiera, ktorá okrem ochrany produktu slúži aj ako nosič všetkých potrebných informácií o zložení, obsahu a používaní produktu, ktoré sme so zákona povinní pri produktoch uvádzať.

Z čoho sú vyrobené obaly Baula tabliet?

Obaly sú vyrobené z recyklovaných a recyklovateľných materiálov. Pri likvidácií obalu sa vždy riaďte pravidlami na separovanie a ekologickú likvidáciu obalov platnými u vás.

Ako vyzerajú Baula tablety po zriedení vo vode?

Každý z produktov má svoju špecifickú farbu a vôňu, aby ste ich dokázali od seba odlíšiť. Je možné, že farba a vôňa a počas používania mierne zmení. Je to kvôli ich prírodnému zloženiu. Nič to však nemení na ich čistiacich schopnostiach, ktoré nie sú týmito zmenami dotknuté.

Majú Baula tablety nejakú špecifickú vôňu?

Áno, tablety sú doplnené o jemnú vôňu esenciálnych olejov. Nie je to však žiadna mimoriadne výrazná vôňa.

Čo sa stane, keď tablety navlhnú?

Baula čistiace tablety reagujú pri kontakte s vodou. Keď navlhnú, môžu zmeniť svoj vzhľad a textúru. Odporúčame ich čím skôr rozriediť s vodou, aby nedochádzalo k ďalším zmenám čistiacich tabliet.

Prečo ponúkame v štartovacom balíku Baula plastové fľaše?

Dôvodov je viac. Sklenené fľaše sú pri upratovaní nepraktické, ťažké a mohli by sa pri manipulácii rozbiť. Fľaše vyrábame z recyklovaného materiálu, sú určené na opakované použitie a keď ich už nepotrebujete, môžete ich recyklovať.

Sú Baula tablety biologicky odbúrateľné?

Áno, všetky Baula tablety sú ľahko biologicky odbúrateľné. Bližšie informácie nájdete na každom produkte.

Je odpadová voda z Baula tabliet vhodná do domácich čističiek odpadových vôd?

Toto sme u Baula produktov zatiaľ netestovali. Produkty sú biologicky odbúrateľné a viacerí naši zákazníci používajú odpadovú vodu v domácich čističkách odpadových vôd.

Koľkokrát môžem opakovane použiť plastovú fľašu z Baula štartovacieho balíka?

Fľaše sú určené na opakované použitie. Počet použití nie je limitovaný. Pokiaľ fľaša slúži, nie je poškodená a funguje rozprašovací mechanizmus, používajte ju koľko chcete.

Prečo v Starter balíku Baula tabliet posielate prázdnu fľašu a tabletu a nie hotový rozriedený čistiaci prostriedok?

Je to v súlade s našim konceptom. Nepotrebujeme prepravovať vodu, ktorú máte doma. Čistiaci prípravok si doma pripravíte rozriedením tablety vo vode vtedy, keď to budete potrebovať.

Môžem Baula tablety používať aj inak, ako uvádzate? Napríklad vložiť tabletu do umývačku riadu?

Určite nie. Baula tablety sú koncentrované a každá je svojim špecifickým zložením určená na čistenie iného druhu nečistôt a povrchov v domácnosti. Sú koncentrované a pre bezpečné používanie je potrebné ich rozriediť s vodou. Nie sú určené na používanie do umývačky riadu.

Uvádzate, že produkt je ekologický a biologicky odbúrateľný. Prečo potom nájdem na obale piktogramy označujúce nebezpečný výrobok?

Je to veľmi jednoduché. Tableta sama o sebe je vysoko koncentrovaná a v malom množstve obsahuje látky, ktoré môžu byť pri dlhodobom priamom kontakte s pokožkou agresívne a nebezpečné. Keď sa tableta rozriedi s vodou, je úplne bezpečná a netoxická. Nemusíte sa obávať nebezpečných chemických látok. Všetky ingrediencie, z ktorých sa Baula tablety vyrábajú sú prírodného pôvodu. Aj také ingrediencie ako sóda bikarbóna a kyselina citrónová musia byť na výrobkoch na upratovanie podľa požiadaviek certifikačného orgánu označované ako nebezpečné.

Na ako dlho mi rozriedený čistiaci prípravok vydrží?

Obvykle rozriedený čistiaci prípravok s objemom 750 ml vydrží na upratovanie cca 8 týždňov. Ale závisí to od toho, aké veľké plochy a ako často upratujete. Vydrží rovnako, ako iný bežný ekologický čistiaci prostriedok, ktorý ste doteraz používali.

Ako dosiahnem optimálny čistiaci efekt pri čistení sklených povrchov a zrkadiel?

Na čistenie sklených povrchov je určená tableta Baula Univerzal.  Pretože Baula tablety neobsahujú agresívny alkohol, ktorý nájdete v bežných konvenčných čistiacich prostriedkoch.  Preto na dosiahnutie čistých sklených povrchov bez šmúh použite stierku alebo suchú jemnú handru.  

Prečo ponúkate rôzne druhy čistiacich prostriedkov. Nestačí jeden univerzálny?

Áno aj nie. Pri upratovaní v domácnosti potrebujete vyčistiť rôzne plochy od rôznych druhov nečistôt. Iné zloženie produktu je vhodné na čistenie povrchov v kúpeľni, iné na odmastenie a vyčistenie pripálených plôch. Na dosiahnutie maximálneho čistiaceho efektu je vhodné na čistenie rôznych povrchov použiť špecifické ingrediencie, ktoré efektívne odstraňujú nečistoty práve z týchto povrchov.

Ako mám skladovať Baula tablety?

Baula tablety nevyžadujú žiadne špeciálne podmienky na skladovanie. Je dôležité zamedziť vlhkosti, priamemu slnku. Skladujte ich zatvorené. Ak obal otvoríte a tabletu nechcete používať, uskladnite ju v nejakom vzduchotesnom obale. Ak bude dlhodobo tableta v kontakte so vzduchom a prirodzenou vlhkosťou, mohlo by dôjsť k jej narušeniu a poškodeniu.

Môžem použiť viac ako 1 tabletu na rozriedenie čistiaceho prípravku do 1 fľaše? Dosiahnem tak vyšší čistiaci účinok?

Nie, tablety sú vyrobené tak, aby maximálny čistiaci účinok dosiahla 1 tableta rozriedená vo vode podľa originálneho návodu. Ak by ste vo vode zriedili 2 alebo viac tabliet, nezvýšite tým účinnosť Baula tabliet.

Ak sa chcete vrátiť k nákupu Baula tabliet, kliknite tu.