Starostlivosť o ruky v zime

Veľa ste sa pýtali a chceli ste tipy, ako sa v tomto chladnom počasí starať o svoje ruky. Tak poďme na to:

  1. V prvom rade, čo najšetrnejšie umývať. Viem, že sa to ťažko hovorí a to zvlásť teraz, keď aj veľa dezinfikujeme. Ale určite to ide, správať sa k rukám čo najšetrnejšie. Ak nemusíte, tak ich zbytočne neumývajte. Nedrhnite ich a len zľahka ich osušte uterákom. Určite sa vyhnite sušeniu rúk horúcim vzduchom Z produktov, ktoré by som u nás doporučila na šetrné umývanie sú: - Gallinée nemydlo, ideálne vo verzii bez parfumácie. Je neskutočne jemné, ruky čistí a pomáha obnoviť kožný mikrobióm - Aloesol mydlo s aloe vera. Hydratačné zložky z aloe vera pomáhajú rukám ruky hydratujú - Wooden Spoon jemný gel na ruky pre deti. Je mimoriadne jemný, obsahuje levanduľový extrakt, ktorý pomáha pokožku upokojiť a urýchľuje hojenie.
  2. Ruky chrániť. Pri akejkoľvek manuálnej práci, alebo pri upratovaní používajte ochranné rukavice. Ruky to určite ocenia. A keď idete von a je už chladno, nezabúdajte na teplé rukavice. Nie je to hanba. Chlad a vietor ruky veľmi vysušuje.
  3. Ruky pravidelne krémujte, tak často, ako potrebujete. Použite nemastné, ale výživné a hydratačné krémy, napríklad - Aloesol - hydratačný krém s aloe vera. Je jemný, rukám okamžite uľaví aj popraskaným rukám. - Gallinée probiotický krém na ruky. Je nemastný, ruky ošetruje a navyše obsahuje probiotiká, ktoré obnovujú kožný mikrobióm - Marlay - regeneračný krém na ruky. Vyživuje, hydratuje, čistí a osviežuje. Krásne vonia a okamžite sa vstrebáva.
  4. Doprajte rukám extra starostlivoť. Je fajn dopriať rukám raz za týždeň píling. Kľudne použite jemný píling, ktorý používate na tvár, alebo soľný píling na telo. Od nás doporučujem masku a píling v jednom od Gallinée s probiotikami, alebo telový píling od Eco by Sonya.
  5. Keď sú ruky veľmi presušené, doprajte im intentzívnu kúru. Na ruky naneste balzam alebo hutný krém, zabaľte ich do bavlnených rukavičiek a nechajte pôsobiť. Minimálne 30 minút, ideálne cez noc. Uvidíte, ako to pomôže. Tu môžem vrele doporučiť Hemtouch Jemný konopný balzam. Prípadne použite svoj osvedčený krém na ruky, ktorý obohatíte výživným olejom – pridáte pár kvapiek, v dlani zmiešate a nanesiete ako masku na ruky.
  6. A ešte pár tipov na starostlivosť o nechty. Nezabúdajte ich pravidelne ošetriť. Kedykoľvek ich bohato natrite výživným a regeneračným olejom, nezabúdajte na nechtové lôžko. Dôkladne vmasírujte a nechajte pôsobiť. Použiť môžete špeciálne oleje na výživu nechtov, alebo akýkoľvek čistý prírodný olej – ideálne jojobový. Ak si neviete vybrať, vyskúšajte sadu mini olejov od Fushi.
  7. Šetrná a výživná manikúra. Ak chcete, aby vaše nechty pôsobili pekne a zdravo, je fajn pravidelne sa o ne starať. Ak neradi chodíte na manikúru, môžete sa profesionálne o nechty postarať aj doma. Aby vám rástli zdravé nechty, treba udržiavať zdravé nechtové lôžko a kožtičke dopriať vitamíny. Preto neodporúčame kožtičku v nechtovom lôžku strihať ani zatláčať. Na ošetrenie nechtového lôžka použite expresnú emulziu na manikúru. Na nechty priložíte vatu namočenú v emulzii, necháte pôsobiť pár minút a potom šetrne hrotom pilníka odstránite len zrohovatenú a odumretú časť kože. Šetrnejší spôsob už neexistuje. Vaše nechty tak budú môcť rásť a budú krásne a zdravé

Vytvorte si zo starostlivosti o ruky pravidelný rituál. Často na ne zabúdame a spomenieme si až vtedy, keď sú poškodené, začervenané, alebo nás začnú štípať. Vtedy je už neskoro, ale vhodnou starostlivosťou to viete zachrániť.