Poklady, ktoré skrýva prírodný sprchový gel

V minulom článku som písala o 4 skvelých olejoch, ktoré sú súčasťou prírodných sprchových gélov. Sľúbila som vám, že vám predstavím aj ďalšie skvelé látky, ktoré prírodné sprchové gély obsahujú. A keďže sa patrí sľub dodržať, tu sú:

  • Aloe vera – ďalšia prírodná látka, o ktorej priaznivých účinkoch nikto nepochybuje. Všetci poznáme aloe vera ako látku, ktorá lieči a upokojuje. Preto je sprchový gél aloe ideálny na pokožku spálenú od slnka a pomáha obnoviť jej prirodzenú vlhkosť. Ak sa nám aj podarí nespáliť sa, aloe vera je to pravé pre ľudí s citlivou, suchou alebo podráždenou pokožkou. Aloe vera zvyšuje tvorbu kolagénu a vďaka tomu je pokožka po použití prípravkou s aloe vera krásne napnutá a pružná.
  •  Levanduľasilice, ktoré levanduľa obsahuje majú veľmi upokojujúce a hojivé účinky. Upokojuje rôzne začervenania kože, svrbenie, pokožku namáhanú slnkom, či iné podráždenia. Levanduľa  pôsobím protizápalovo, dezinfekčne a antibakteriálne. Zlepšuje prekrvenie pokožky, takže pokožka je napnutejšia a pružnejšia. Vôňa levandule pôsobí aj ako repelent, aj keď na to má bioparfemka.sk svoju extra špecialitu... Samozrejme vôňa levandule je pre človeka veľmi upokojujúca, preto bio sprchový gél s obsahom levandule pomáha zlepšovať kvalitu spánku.
  •  Himalájska soľ – je bohatá na všetky minerály a stopové prvky potrebné pre ľudský organizmus (dusík, vodík, kyslík, fluorid, sodík, horčík, kremík, zinok, selén, jód, železo, vápnik, draslík,...). Pomáha pri strese, vyčerpanosti a poruchách spánku. Má priaznivý vplyv na nervový systém človeka. Sprchový gél s jej obsahom upokojuje, čistí a regeneruje pokožku. Má protiplesňové, antibakteriálne účinky a pomáha k lepšiemu hojeniu pokožky. Pomáha aj vyrovnávať Ph organizmu.
  •  Trstinový cukor – keď sa povie cukor, tak nám napadne niečo, čo máme v zdravej strave zakázané. Skvelou správou je, že ak sa rozprávame o starostlivosti o pokožku, tu je cukor úplne dovolený. Zvlášť hnedý pôsobí blahodarne na pokožku celého tela. Obsahuje napríklad vysoké množstvo kyseliny glykolovej, ktorá je súčasťou AHA kyselín a tie sú dôležité pri zachovaní zdravej pokožky.  Účinne odstraňuje odumreté kožné bunky, čistí a vyhladzuje pleť. Preto je trstinový cukor aj najčastejšie odporúčanou zložkou domácich peelingov na pleť aj celé telo. AHA kyseliny tiež pomáhajú obnove buniek a tvorbe kolagénu, vďaka čomu zlepšujú pružnosť pokožky.
  •  Vŕbová kôra – je veľmi bohatá na salicylín, ktorý postupne uvoľňuje kyselinu salicylovú, ale bez toho, aby dráždila pokožku. Práve vďaka spomínanej kyseline, sprchový gél Urtekram s výťažkom z vŕbovej kôry vynikajúco čistí pokožku a odstraňuje odumreté bunky. V kozmetických prípravkoch sa využíva ako prírodný peeling. Priaznivo pôsobí na kožné bunky, umožňuje ich rast, čím stimuluje obnovu pleti, rovnomerne ju vypína a zanecháva ju hladšou.
  • Brezové listy – breza je strom, ktorý je veľmi známy. Už menej známe sú liečivé účinky brezy. Breza je symbolom mladosti a životnej sily. Jej listy obsahujú vlákninu, veľké množstvo vitamínov, silice, triesloviny a minerálne látky. Vďaka tomuto zloženiu prírodný sprchový gél s výťažkami z brezových listov dokonale čistí a regeneruje pokožku. Zároveň kožu zjemňuje a svojimi liečivými účinkami pomáha zlepšovať mikrocirkuláciu v koži a krvný obeh. Toto všetko pomáha bojovať proti celulitíde a zároveň sa postará o to, že vaša koža bude svieža, omladená a zregenerovaná.

Vybrala som tie najčastejšie a svojim zložením zaujímavé látky, ktorými môžu byť obohatené bio sprchové gély.  Aj správny shower gel pomôže, aby vaše sprchovanie bolo jedinečným a pokožke prospešným zážitkom.