Príroný sprchový gel by Vás mal osloviť svojim zložením

Koža je náš najväčší orgán. Cez ňu sa do tela dostane všetko, čo na ňu nanesieme. Tým do tela myslím nielen do kože ale postupne aj do krvného obehu. O tom, že to naozaj funguje nepochybujeme pri liečivých náplastiach na boľavý chrbát, nikotínových či antikoncepčných náplastiach. Preto je dôležité rozmýšľať nad tým, čím si umývame každý deň (niekedy aj dvakrát) celé telo.

Sprchovanie je pre mnohých nielen očistný ale aj relaxačný, či naopak energizujúci rituál. A preto nešetríme a sprchový gél veľakrát nanášame vo väčších množstvách a starostlivo vmasírujeme do pokožky. Máme teda skvelú možnosť dostať do pokožky aj do celého tela veľa užitočných a zdraviu prospešných látok. Už len si vedieť vybrať.

Sila prírodných olejov

Mnohé bio sprchové gély obsahujú rôzne rastlinné alebo ovocné oleje, ktoré sú balzamom pre ľudskú pokožku. Ponúkam prehľad tých najčastejších:

  1. Kokosový olej – je to prírodný zázrak, kto by ho nepoznal. Obsahuje kyselinu laurovú, kaprinovú, kaprylovú aj kyselinu myristovú . Tieto kyseliny pôsobia proti vírusom, mikróbom, rôznym hubám a kvasinkám a pritom práve kyselina laurová zabráni tomu, aby táto zmes kyselín ničila aj dobré a telu prospešné baktérie. Okrem toho kokosový olej má vysoký obsah vitamínov A, C a E, takže sprchový gél s jeho výťažkami pomáha hydratovať suchú pokožku, prispieva k liečbe atopického ekzému, alergií. Taktiež pomáha vypínať pokožku, takže má omladzujúci efekt a pomáha aj v boji proti celulitíde.

 

  1. Mandľový olej – je bohatý na vitamíny, zvlášť E-čka má veľa a v tomto prípade ide o zdraviu prospešné E-čko. Ďalej obsahuje minerály ako vápnik, horčík, draslík, zinok a mnohé ďalšie. Preto sú sprchové gély s mandľovým olejom vhodné pre citlivú, suchú pokožku a zároveň spomaľujú starnutie pokožky. Mandľový olej má tiež regeneračné a protizápalové účinky. Pokožka je po použití sprchového gélu s mandľovým olejom viditeľne hebkejšia a pružnejšia.

 

  1. Olej z hroznových jadierok – obsahuje až 69 % kyseliny linolovej, ktorá patrí do skupiny esenciálnych mastných kyselín, známych tiež ako omega-6 mastné kyseliny. Tiež je dobrým zdrojom vitamínov skupiny B, vitamínov A, E a minerálov ako vápnik, fosfor, horčík alebo draslík. Vďaka tomu posilňuje bunkové membrány a zlepšuje celkovú kvalitu kože. Brzdí odbúravanie kyseliny hyalurónovej z pokožky a pomáha udržať v pokožke potrebnú vlhkosť. Podporuje tvorbu kolagénu, a tak sprchovací gél pomáha pokožke, aby bola napnutejšia a pevnejšia. Vitamíny A, E a antioxidant reservitol v hroznovom oleji regenerujú bunky a spomaľujú proces starnutia.

 

  1. Marhuľový olej – obsahuje veľa vitamínov skupiny B, ďalej vitamíny A, C, F a veľké množstvo minerálov. Prírodný sprchový gél s jeho obsahom má silný hydratačný účinok a pri suchej koži pomáha zbaviť sa nepríjemného pocitu napätej kože. Preventívne pôsobí proti starnutiu pokožky, kožu hydratuje a zjemňuje, podporuje tvorbu kolagénu, upokojuje pokožku namáhanú po opaľovaní. Marhuľový olej je veľmi univerzálny a vo svoje čistej forme sa využíva na ošetrenie pokožky zrelej, mladej alebo aj pokožky malých bábätiek.

Samozrejme okrem olejov obsahujú sprchové gély aj množstvo ďalších úžasných prírodných látok, ktoré ich obohacujú a stávajú sa tak super pomocníkmi v starostlivosti o ľudskú pokožku. Ďalšie skvelé zložky sprchových gélov si predstavíme v nasledujúcom článku. Zatiaľ sa bežte inšpirovať na náš  e-shope www.bioparfemka.sk. Ktorýkoľvek shower gel si vyberiete, verím, že sa vám vaša pokožka odvďačí krásou, zdravým a jemnosťou.

 

Pripravila Danka Fajerová

info@bioparfemka.sk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V minulom článku som písala o 4 skvelých olejoch, ktoré sú súčasťou prírodných sprchových gélov. Sľúbila som vám, že vám predstavím aj ďalšie skvelé látky, ktoré prírodné sprchové gély obsahujú. A keďže sa patrí sľub dodržať, tu sú:

Aloe vera – ďalšia prírodná látka, o ktorej priaznivých účinkoch nikto nepochybuje. Všetci poznáme aloe vera ako látku, ktorá lieči a upokojuje. Preto je sprchový gél  aloe ideálny na pokožku spálenú od slnka a pomáha obnoviť jej prirodzenú vlhkosť. Ak sa nám aj podarí nespáliť sa, aloe vera je to pravé pre ľudí s citlivou, suchou alebo podráždenou pokožkou. Aloe vera zvyšuje tvorbu kolagénu a vďaka tomu je pokožka po použití prípravkou s aloe vera krásne napnutá a pružná.

Levanduľa – silice, ktoré levanduľa obsahuje majú veľmi upokojujúce a hojivé účinky. Upokojuje rôzne začervenania kože, svrbenie, pokožku namáhanú slnkom, či iné podráždenia.  Levanduľa  pôsobím protizápalovo, dezinfekčne a antibakteriálne. Zlepšuje prekrvenie pokožky, takže je pokožka napnutejšia a pružnejšia. Vôňa levandule pôsobí aj ako repelent, aj keď na to má bioparfemka.sk svoju extra špecialitu... Samozrejme vôňa levandule je pre človeka veľmi upokojucúca, preto sprchový gél s obsahom levandule pomáha zlepšovať kvalitu spánku.

Himalájska soľ – je bohatá na všetky minerály a stopové prvky potrebné pre ľudský organizmus (dusík, vodík, kyslík, fluorid, sodík, horčík, kremík, zinok, selén, jód, železo, vápnik, draslík,...). Pomáha pri strese, vyčerpanosti a poruchách spánku. Má priaznivý vplyv na nervový systém človeka. Sprchový gél s jej obsahom upokojuje, čistí a regeneruje pokožku. Má protiplesňové, antibakteriálne účinky a pomáha k lepšiemu hojeniu pokožky. Pomáha aj vyrovnávať Ph organizmu. 

Trstinový cukor – keď sa povie cukor, tak nám napadne niečo, čo máme v zdravej strave zakázané. Skvelou správou je, že ak sa rozprávame  o starostlivosti o pokožku, tu je cukor úplne dovolený. Zvlášť hnedý pôsobí blahodarne na pokožku celého tela. Obsahuje napríklad vysoké množstvo kyseliny glykolovej, ktorá je súčasťou AHA kyselín a tie sú dôležité pri zachovaní zdravej pokožky.  Účinne odstraňuje odumreté kožné bunky, čistí a vyhladzuje pleť. Preto je trstinový cukor aj najčastejšie odporúčanou zložkou domácich peelingov na pleť aj celé telo. AHA kyseliny tiež pomáhajú obnove buniek a tvorbe kolagénu, vďaka čomu zlepšujú pružnosť pokožky.

 

Obsahuje extrakt túžobníka, ktorý pokožku zjemňuje

Extrakt z vŕbovej kôry podporuje revitalizáciu rovnováhy kože a zvyšuje účinok iných rastlinných zložiek.

 

 

obsahom posilňujúcich výťažkov z brezových listov