Ako som sa objavila farby na vlasy VOONO ...

Je to už pár rokov, čo som začala používať prírodné farby na vlasy. V pomerne mladom veku mi začali šedivieť vlasy. A tak farbiť vlasy bola nutnosť. V tom čase boli ale bežne dostupné len chemické farby a henna na vlasy bol dosť neznámy pojem. Práve vďaka častému chemickému farbeniu vlasov boli moje vlasy oslabené, lámavé a začali mi vo veľkom vypadávať. Preto som hľadala inú alternatívu. A tak som si skúšala zafarbiť vlasy hennou.

Prvé skúsenosti boli veľmi rozpačité. Prvá henna, po ktorej som siahla, bola tá, čo som našla v drogérii. Už neviem, ako sa volala. Ale pamätám si, aké čudné, tvrdé aj farebne divné vlasy po nej ostali. Keďže som ale človek, čo sa hneď nevzdá, pátrala som ďalej. Čítala rôzne články, hľadala po internete a zistila som, že ako všetko aj henna farby na vlasy majú rôznu kvalitu.

Po krátkom čase hľadania lepších značiek a skúšania som zistila, že prírodná farba na vlasy je naozaj super. Moje vlasy po krátkej dobe používania začali byť krásne a lesklé, farba pekne držala a zmiernilo sa aj padanie vlasov. Stále mi ale vŕtalo v hlave pár otázok.

Trochu mi vadil príliš dlhý čas, ktorý treba mať farbu na hlave. Všetky návody hovorili o minimálne 4 hodinách. Mnohé ženy písali o tom, ako  majú farbu na vlasoch celú noc. To bolo niečo, čo mi ako netrpezlivému človeku moc nevyhovovalo a zafarbiť vlasy bola robota takmer na celý deň.

Ďalšou otázkou boli moje šedivé vlasy. Nech som skúšala akékoľvek farby, vždy bol výsledok dvojfarebný. Na šedivej časti vlasov pri korienkoch bola farba svetlejšia ako na ostatných vlasoch. To bol dokonca dôvod, prečo som uvažovala, že s prírodným farbením vlasov prestanem.

A práve v tom čase som na jednej výstave v Prahe stretla mladú a veľmi nadšenú Katku. Táto osoba stojí za značkou farieb na vlasy Voono. Ako sama povedala: „Som na svoje vlasy veľmi náročná a keďže som nenašla na trhu farbu, ktorá by mi vyhovovala, tak som začala vyvíjať vlastnú.“ A tak vznikla Voono henna na vlasy a s tým súvisiace ďalšie produkty. Katka bola prvá, ktorá mi poradila ako  na farbenie šedivých vlasov.

Riešením je dvojfázové farbenie, kedy sa najprv šedivé korienky nafarbia odtieňom Copper a v druhom kroku sa nanesie vybraný odtieň na celú dĺžku vlasov. Tým sa dosiahne jednotná farba na celé vlasy. Bola som nadšená, že som našla riešenie. Ale keď som si predstavila, koľko času mi to zaberie prišlo mi jemne nevoľno J.

Aké bolo moje prekvapenie, keď som zistila, že odtieň Copper stačí pri farbení šedivých vlasov mať na vlasoch 30 minút a vybraný farebný odtieň v druhej fáze stačí 45 minút, maximálne 2 hodiny. Toto si Voono henna môže dovoliť vďaka svojej vysokej kvalite. A tak teraz stíham dvojfázové farbenie rýchlejšie, ako predtým farbenie iba jedným odtieňom farieb od iných výrobcov.

Je to už rok a pol, čo som spoznala túto značku a odvtedy si nefarbím vlasy ničím iným a mám na vlastnej koži (či vlasoch J) odskúšané, že naozaj existuje prírodná farba na šedivé vlasy. A tak na záver zhrniem výhody, prečo je podľa mňa Voono henna absolútne top:

  • ponúka veľa krásnych odtieňov
  • vďaka vysokej kvalite stačí krátka doba pôsobenia na vlasoch
  • balenie obsahuje pár rukavíc a čiapku, tak človek nemusí hľadať niečo na prekrytie vlasov
  • vlasy nielen farbí, ale ich aj krásne vyživuje a ošetruje
  • má 100% rastlinné zloženie a nebola testovaná na zvieratách
  • neobsahuje žiadne konzervačné látky ani umelé farbivá
  • dvojfázovým farbením krásne prekryje aj šedivé vlasy

Verím milé dámy, že aj vy budete rovnako nadšené, keď vyskúšate farbu na vlasy Voono. Ako hovoria recenzie českých užívateliek, až s touto značkou je farbenie hennou na vlasy naozaj „vono“.

Ponuka farieb Voono je mimoriadne široká, nájdete ich tu.