Používam už len veganské laky na nechty

Som veľký nadšenec pre krásne farebné nechty. Odjakživa som skúšala rôzne farby, značky a tešila sa z nalakovaných nechtov . Pred rokmi, keď som nevnímala, ako dôležitá je  prírodná kozmetika, bolo mi dosť jedno, čo laky obsahujú a či nejako škodia. V tom čase sa o škodlivosti chemických látok v lakoch na nechty až tak nehovorilo.  

Dnes mi už oveľa viac záleží na tom, aby chémie, ktorá sa dostáva do môjho tela bolo čo najmenej. A tak viac sledujem zloženie kozmetických prípravkov, ktoré používam a týka sa to aj laku na nechty. Pozrela som sa totiž pozorne na to, aké látky obsahujú a ako vplývajú na moje zdravie, či skôr nezdravie. A môžem povedať, že informácie, ktoré som zistila sa mi vôbec nepáčili. Veď posúďte sami...

Súčasťou mnohých bežných lakov na nechty bývajú parabény, ftaláty, toluén, xylén, gáfor, formaldehy,...Ich účinky na ľudské telo nie sú príjemné. Sú to karcinogénne látky, toluén a xylén sa používajú ako rozpúšťadlo, môžu poškodiť pečeň a obličky. Výpary z týchto látok môžu negatívne ovplyvniť centrálnu nervovú sústavu. Toluén je nebezpečný zvlášť pre tehotné ženy. Ftaláty spôsobujú astmu a alergiu. Zároveň narúšajú hormonálnu rovnováhu v tele a znižujú plodnosť. Aj pri nich sa vo všetkých zdrojoch uvádza negatívny vplyv na pečeň a obličky. Formaldehyd v kontakte s ľudským organizmom môže významne naštartovať alergie a narúšať imunitný systém.

Takto by sa dalo pokračovať určite dlhšie, ale upadla by som do depresie z toho, čo som si dlhé roky na nechty dávala.  Už úplne rozumiem, prečo výsledkom pravidelného lakovania nechtov boli oslabené, rozštiepené, žlté a citlivé nechty. Ale keďže nemá význam plakať nad rozliatym mliekom, tak sa skôr zameriam na riešenie čo s tým.

Krásnych rôznofarebných nechtov sa nechcem vzdať, tak jednou z možností je prestať používať klasické laky na nechty. Našťastie bio kozmetika prenikla aj do tejto oblasti. Na trhu už existujú prírodné laky na nechty, ktoré neobsahujú práve tieto škodlivé zložky. Takým je aj vegánsky lak na nechty AVRIL.

Vecí, ktoré ma na tejto značke zaujali je viac. Prvá dôležitá vec je, že ide o laky vegánske a netestované na zvieratách, so syntetickou kefkou. Majú neskutočne širokú paletu farieb, z ktorej si vyberie naozaj každý. V ich farebnej ponuke sa dajú vybrať jemné a decentné farby, výrazné ružové, červené až vínové, aj rôzne netradičné a veselé farby. Ktorúkoľvek si vyberiete, vaše nechty budú proste šik. Ich výdrž na nechtoch je úplne porovnateľná s bežnými lakmi, teda vydržia v pohode 3-4 dni. A pekne kryjú aj pri použití jednej vrstvy. Ja mám síce rada výraznejšie a sýtejšie farby, preto si lak nanášam dvakrát, ale už pri nanesení prvej vrstvy má peknú farbu a dobrú kryciu schopnosť.

Po dlhodobom používaní klasických lakov som mala veľmi jemné nechty, ktoré sa dosť lámali. Práve preto som ocenila spevňujúci lak na nechty značky Avril. Obsahuje výťažky z morských rias, mnohé vitamíny a minerály vďaka ktorým po pár týždňoch používania boli moje nechty zdravšie a silnejšie. Super je, že sa dá vybrať v transparentnom alebo nude odtieni. Pomôcť môže rovnako dobre aj vyživujúci lak na nechty  ktorý má Avril tiež v ponuke a nechty sú po jeho pravidelnom používaní krásne, zdravé a lesklé.

Nakoniec poviem len, že som veľmi rada, že som značku lakov na nechty AVRIL ORGANICS objavila. Teším sa kvôli sebe, pretože si môžem ďalej užívať krásne farby na mojich nechtoch a zároveň si neničiť nechty ani seba. A teším sa aj ako mamička malých princezien, ktoré sa čoskoro o lakovanie nechtov začnú zaujímať. Pretože nechcem, aby boli ich malé nechtíky zničené, sú pre mňa prírodné laky na nechty AVRIL  z obsahom až 80% prírodných látok, spolu s odlakovačmi, skvelým riešením.

A veľmi priaznivá cena je skvelým bonusom.

Pripravila pre Vás Mgr. Danka Fajerová

Kontaktujte ma:info(zavináčik)bioparfemka.sk