Bijin exfoliačné hodvábne kokony 8 ks

Značka: Bijin
€15
Skladom

Balenie obsahuje 8 kusov 100% prírodných hodvábnych kokonov, originál japonského pôvodu. Sú ideálne na jemnú exfoliáciu pleti, odstránenie čiernych bodiek a odumretej pokožky a zároveň na zabezpečenie hydratácie a výživy. Hodvábne kokóny sa používajú na tvár, pery a telo. Vhodné aj  pre najcitlivejšiu pokožku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Balenie obsahuje 8 kusov 100% prírodných hodvábnych kokónov, originál japonského pôvodu.

  • Kokóny vznikajú stáčaním hodvábnych vlákien a v histórii sa používali hlavne v starostlivosti o dokonalú pleť pre japonské a čínske princezné. 
  • Hodvábne kokóny jemne a prirodzene exfoliujú tvár, pery a telo.
  • Sú spojencom krehkej a citlivej pokožky, ktorá častokrát neznesie inú formu exfoliácie. 
  • Luxusné ošetrenie však môžete dopriať každému typu pleti. 
  • Eliminuje čierne bodky, odumretú pokožku, prebytočný maz a zároveň hydratuje pokožku vďaka podielu bielkovín.
  • 100% prírodné kokóny sa skladajú z hodvábneho vlákna (fibroín) a hodvábneho proteínu (sericín), ktoré odlupujú odumreté kožné bunky a zároveň pleť vyživujú.
  •  Fibroín, vláknitý proteín (mimoriadne jemné hodvábne vlákno), ktorý preniká do pórov pokožky a hĺbkovo odstraňuje všetky  nečistoty.
  • Sericín je prírodný želatínový proteín (hodvábny proteín), ktorý obklopuje hodvábne vlákna (fribroín) a ktorý chráni kuklu pred vysušením a UV lúčmi. Skladá sa z 18 aminokyselín veľmi podobných tým, ktoré sa nachádzajú v našej pokožke, čo uľahčuje produkciu kolagénu a podporuje pružnosť pokožky. Sericín má funkciu zadržiavania vody, a preto je účinným hydratačným prostriedkom pri aplikácii na pokožku.
  • Jemná masáž hodvábnymi kokónmi je veľmi efektívna, odstraňuje odumreté bunky, stimuluje tvorbu kolagénu , pôsobí proti starnutiu pokožky.   

Použitie: 

Z pleti odstráňte make-up a SPF bežným spôsobom. Kokony namočte na 2 až 3 minúty do 40 ℃ vody. Keď sú kokóny mäkké, dajte si ich na prst a jemne krúživými pohybmi nimi masírujte pokožku celej pleti. Nezabudnite na pery a dekolt. Po použití ich opláchnite čistou vodou, potom osušte a môžu sa použiť ešte dvakrát až trikrát. 

Doprajte si v pohodlí domova luxusný kozmetický rituál japonských a čínskych princezien.  

BIJIN je malá francúzska firma, ktorej poslaním je priniesť do nášho života tisícročiami overené organické ingrediencie a kozmetické produkty, ktoré používali aj japonské princezné. Stavia na bohatej tradícii ojedinelej japonskej kozmetiky, vsádza na jednoduchosť, ale efektívnosť a čistotu použitých surovín. Skrátka luxusný pôžitok pre vašu pleť. 

Dodatočné parametre

Kategória: Odličovanie a čistenie pleti
Certifikát: Ecocert, Slow cosmetique, Cosmos Organic
Typ pleti: normálna, citlivá, zrelá, univerzálny, pre každého