Cukríky plnené manuka medom 52,8 g.| Comptoirs Compagnies

€14
Skladom

Cukríky s manuka medom, ibištekom a eukalyptom pre zmiernenie bolesti v krku. Krabička so 16 cmúľacími pastilkami. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Premýšľate, čo použiť na bolesť hrdla?

Jednou z možností sú aj praktické a lahodné cukríky s ibištekom a eukalyptom. 

 • Ich hlavnou zložkou je vzácny manukový med s výnimočnými účinkami, ktoré boli aj vedecky overené. 
 • Vďaka medu cukríky skvelo chutia a sú účinné. 
 • Obľúbia si ich deti aj dospelí.
 • Pod pevnou škrupinou cukríka sa ukrýva lahodná náplň z manukového medu, ibišteka a eukalyptu. Skvelá kombinácia chutí. 
 • Sú plné vitamínov, minerálov a prírodných enzýmov.
 • Eukalyptový olej okrem iného neutralizuje pachy. Osviežuje hrdlo, ústnu dutinu a pomáha udržať si svieži dych.
 • Sú bez pridaných konzervačných látok, farbív a príchutí. 
 • V praktickom balení, ktoré môžete mať vždy a všade pri sebe. 

Zloženie 

INCI: Sugar, glucose syrup, Manuka honey IAA15+ (MGO 514), dry extract of Marshmallow roots (Althaea officinalis), chemotyped essential oil of Eucalyptus globulus.

Zloženie v SK: Cukor, glukózový sirup, med Manuka IAA15+, suchý extrakt z koreňov ibišteka lekárskeho (Althaea officinalis), chemotypizovaný esenciálny olej z Eucalyptus globulus.

Balenie: 2 blistre po 8 cukríkov. 

Čo je to manuka med?

Je to špecifický druh medu, ktorého výnimočné vlastnosti boli vedecky overené a dokázané. Získava sa z peľa drobných bielych kvetín kríka, ktorý Maorovia volajú Manuka.  Má mimoriadne príjemnú krémovú textúru a zaujímavý chuťový podtón. 

Manuka (Leptospermum scoparium) rastie len na Novom Zélande a v Austrálii a med z neho sa zbiera len raz ročne, pretože má obdobie kvitnutia iba 4-6 týždňov. Všetko sa musí načasovať tak, aby sa tento zlatý poklad prírody stihol pozbierať a spracovať. Aj preto je manuka med tak vzácny. 

Špecifické chemické zloženie peľu, klíma, pôda, vek a stav včelstva a spôsob jeho spracovania dodávajú tomuto medu unikátne a jedinečné vlastnosti, ktoré sú omnoho intenzívnejšie a unikátnejšie ako u bežného medu.

V závislosti od oblasti, kde krík rastie a spôsobu jeho spracovania môže mať rôzne terapeutické účinky na vnútorné aj vonkajšie použitie. 

Manuka je ker z čeľade Myrtaceae, druhovo blízky čajovníku (tea tree), ktorý rastie divoko v panenských krajinách Nového Zélandu v drsných klimatických podmienkach. 

Okrem peľu sa aktívne využívajú aj iné časti manukového kríka. Listy a kôra Maorovia varili a potom sa užívali ako odvar na zmiernenie rôznych ochorení ORL. Odvar sa používal aj na hojenie rán, upokojenie podráždenia kože a jej celkovú regeneráciu. Maorovia ho označujú za strom zdravia.

manukovy-med

Čím je manuka med výnimočný?

 • Pôsobí antisepticky
 • Je prirodzene antibakteriálny
 • Je protizápalový
 • Podporuje imunitu
 • Zlepšuje stav pokožky
 • Urýchľuje regeneráciu pokožky
 • Je silný antioxidant

IAA certifikát manuka medu

Index IAA® (Index Aktivity a Autenticity) zaručuje jedinečnú aktivitu a čistý, autentický novozélandský manuka med. Je to francúzsky štandard na meranie jedinečných vlastností manukového medu. Jeho korelácia s hodnotami MGO je totožná s označeniami UMF. Hodnotenie IAA  zaručuje, že med bol testovaný nezávislým laboratóriom na jeho jedinečné zlúčeniny, medzi ktoré patrí DHA a MGO.
Hodnotenie IAA dáva záruku, že med je v súlade s predpismi EÚ o mede a je vyrobený z nektáru novozélandských kvetov manuka. Priveľa cudzích slov a neznámych pojmov? Poďme si ich vysvetliť a povedaťo tom povedať niečo viac. 

Bežné medy sú prirodzene antibakteriálne a antiseptické. To zaručujú 3 faktory: jeho kyslé pH, vysoká osmolarita a peroxidová aktivita. Vysoká osmolarita znamená, že med obsahuje veľké množstvo cukrov, ktoré veľmi silne viažu vodu. Nízky počet voľných molekúl vody bráni rastu mikroorganizmov. Peroxidová aktivita znamená, že pri kontakte medu so sekrétmi (sliny, pot) dochádza k enzymatickej reakcii, pri ktorej sa uvoľňuje peroxid vodíka, ktorý má antibakteriálne účinky. Uvoľňuje sa ho však len malé množstvo, ktoré nepoškodzuje tkanivá. Ten je však rýchlo degradovaný inými zložkami medu, ako je kyselina askorbová a určité kovové ióny. Aj keď je táto molekula účinná v laboratórnej skúmavke, pri kontakte s telesnými tekutinami a tkanivami sa rýchlo ničí a je nestabilná. Táto molekula má preto u ľudí obmedzenú účinnosť.

Manuka med je však iný. Okrem peroxidovej aktivity vykazuje aj tzv. neperoxidovú aktivitu. Znamená to, že med obsahuje aj iné látky okrem peroxidu vodíka, ktoré sú stabilné aj pri kontakte s ľudskými tekutinami a pôsobia antibakteriálne. Spôsobuje to chemická látka metylglyoxal. Ten pochádza z chemickej zlúčeniny dihydroxyaceton (DHA), ktorý sa nachádza v nektári manuka kvetov v rôznej koncentrácii. Dôležitú úlohu tu zohráva čas a enzýmy včiel, ktoré  spúšťajú chemický proces premeny DHA na MGO - nektár pochádzajúci z manuka kvetov totiž obsahuje veľké množstvo dihydroxyacetonu, ale žiaden methylglyoxal. Čerstvo vyrobený manuka med už methylglyoxal obsahuje, ale stále v malom množstve. Objavuje sa až zretím medu, to však len pri jeho správnom spracovaní a uskladnení v optimálnych podmienkach pre zachovanie maximálnych benefitov v mede obsiahnutých látok.

Jedným z ukazovateľov hodnotenia kvality manuka medu je MGO. Ten označuje minimálnu hodnotu metylglyoxalu v mg na 1 kg medu. Čím je číslo vyššie, tým je kvalita medu vyššia. Hodnota MGO v mede však môže kolísať a meniť sa v závislosti od spracovania medu, doby a spôsobu skladovania a môže sa meniť pri rôznych teplotách. Novozélandské orgány kontrolujúce kvalitu manuka medu požadujú, aby bol každý manuka med pochádzajúci z Nového Zélandu označený aj indexom MGO.

Preto existujú aj iné spôsoby hodnotenia kvality manuka medu.  IAA® index zjednodušene povedané hodnotí antibakteriálny účinok medu. Ten môže byť presne vedecky overený,  je merateľný a nemôže byť ovplyvnený vonkajšími faktormi. Aj tu platí, čím je index vyšší, tým je kvalita medu vyššia. Prináša záruku neperoxidových vlastností v porovnaní s vlastnosťami vodného roztoku fenolu (silná antiseptická a antibakteriálna molekula používaná vo farmaceutickom priemysle). Napríklad ak má med IAA index 15+, znamená to účinok podobný ako 15%-ný vodný roztok fenolu. 

Cukríky plnené manuka medom 52,8 g.| Comptoirs Compagnies

100% garancia  

originality pôvodu

Priamy odber

od včelárov z Nového Zélandu

Unikátna receptúra

z prírodných zložiek

Zabudnite na bolesť hrdla. 

Výživové údaje

 

zložkalatinský názovna 6 pastiliek
Manukový med IAA 15+ (MGO 514)Leptospermum scoparium2 200 mg
IbištekAlthaea officinalis500 mg**
Eukalyptový esenciálny olejEucalyptus globulus19 mg


** Ekvivalent sušenej rastliny

Používanie a skladovanie

Deti od veku 6 rokov a dospelí cmúľajte pomaly bez žuvania 3-6 pastiliek denne. Medzi jednotlivými dávkami zachovajte podľa možnosti rovnomerný rozostup. 

Uchovávajte na chladnom, tmavom a suchom mieste pri teplote do 25 oC.

Upozornenie

 • Doplnok stravy, neslúži ako náhrada pestrej stravy. 
 • Neodporúča sa deťom do 6 rokov, tehotným a dojčiacim ženám.
 • Nevhodné pre ľudí s alergiou na včelie produkty.
 • Nie je vhodný na dlhodobé používanie. 
 • Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. 
 • Ak nedôjde k zlepšeniu po 5 dňoch užívania, konzultujte svoj stav s lekárom. 
 • Uchovávajte mimo dosahu detí. 
 • Ak ste tehotná alebo dojčíte, poraďte sa pred užívaním s lekárom.  
 • Chráňte pred priamym slnečným svetlom. 
 • Uchovávajte na chladnom, tmavom a suchom mieste pri teplote do 25 oC.  

Tip

Cukríky sú prakticky balené, môžete si ich zobrať kamkoľvek so sebou. Pre vyšší účinok ich môžete kombinovať so sirupom a sprejom do nosa. 

Comptoirs Compagnies je francúzska firma, ktorá pomáha objavovať a prinášať zákazníkom prírodné produkty s výnimočnými vlastnosťami. 

Hlavnou časťou ponuky firmy sú produkty z unikátneho manuka medu. Jeho unikátne vlastnosti a účinky sú známe už dlhú dobu. 

#ShowMore#

Firma už od roku 2008 spolupracuje s lokálnymi včelármi priamo na Novom Zélande. Ich úrodu kupuje 1 rok vopred a pomáha tak financovať ich existenciu. Vďaka tomu je zaručený originálny pôvod medu v tej najvyššej kvalite, ktorý sa potom spracúva a je súčasťou skvelých prípravkov na podporu zdravia a kozmetických produktov. 

Čo sú hodnoty, ktoré vo firme Comptoirs Compagnies uznávajú?

 • originalita a pravosť pôvodu
 • férová a dlhodobá spolupráca s lokálnymi dodávateľmi surovín
 • unikátne vlastnosti produktov
 • inovatívnosť spracovania a moderné technológie
 • skvelá chuť

Toto neustále hľadanie dokonalosti je vyjadrené prostredníctvom produktov, ktoré ponúkame, ale aj prostredníctvom silných záväzkov, ktoré prijímame.