Pleťový olej je priamo zázrak pre suchú pleť

Zázrak pre suchú pleť

Čo to je suchá pleť?

Suchú pleť závidíme jej majiteľkám vo veľmi mladom veku. Dievčatá so suchou pleťou v mladosti nepoznajú nečistotu, mastný film, lesklú pleť a veľké póry. S pribúdajúcim vekom však prichádzajú pre suchú pleť rôzne ťažkosti. Keďže mazové žľazy v koži produkujú málo tuku, tak si pleť nevie vytvoriť dostatočnú ochrannú tukovú podkožnú vrstvu.

Pleť nie je len suchá, ale na dotyk drsná. Suchej pleti vadí príliš vykúrená miestnosť ale aj klimatizácia. Rovnako nemá rada chlad, vietor a mráz. Všetko toto môže na suchej pleti spôsobovať vytváranie červených fľakov, ešte väčšie vysušovanie až tvorbu šupiniek, ktoré sa olupujú a nedajú sa ničím zamaskovať. Tak isto má suchá pleť sklon k skoršej tvorbe vrások. Takže žiadna výhra...

Čo s tým?

V prvom rade si treba uvedomiť, čo suchej pleti škodí:

  • agresívne mydlá, kozmetické prípravky s alkoholom
  • časté umývanie vodou a necitlivé „drhnutie pleti“
  • nedostatok vitamínov a zdravých tukov v strave, fajčenie...

Takže už viete, čo nerobiť. A tak prichádza na rad otázka, ako suchej pleti pomôcť. Okrem vyváženej stravy a zdravého životného štýlu, záleží aj na starostlivosti, ktorú pleti dávame a na kozmetických prípravkoch, ktoré používame. Vhodnou voľbou pri suchej pleti sú čisté prírodné oleje.

Nie je olej ako olej

Aj s prírodných olejov si ale treba vedieť vybrať. Suchá pleť potrebuje nie len hydratáciu ale aj výživu. Pre suchú pleť sú vhodné ťažšie a hutnejšie oleje. Ktoré sú to?

Kokosový – je to stálica v kozmetike. Má skvelé hydratačné účinky ale zároveň je aj veľmi vyživujúci. Suchú pleť výborne vyživí a premastí. Je vhodný na tvár aj celé telo.

Avokádový – jeho výhodou je, že obsahuje veľké množstvo vitamínov A, B, D, E a nenasýtených mastných kyselín. Vďaka tomu poskytuje suchej pleti veľa potrebnej výživy. Tiež chráni pleť pred stratou hydratácie a pomáha stimulovať v pleti prirodzenú hydratáciu pokožky.

Arganový – obsahuje veľké množstvo nenasýtených mastných kyselín, kyselinu olejovú a tiež veľké množstvo vitamínu E. Toto všetko sú zložky, ktoré sú doslova balzamom pre suchú pokožku. Dostane tak potrebnú hydratáciu ale aj výživu. Vďaka tomu bude jemnejšia a získa zdravší a žiarivejší vzhľad.

Jojobový – jeho zloženie je veľmi podobné kožnému mazu. Preto sa krásne a ľahko vstrebáva do pokožky a preniká do jej hlbokých vrstiev. Pomáha suchú pleť nielen hydratovať ale aj premastiť a tak zabrániť ďalšiemu vysušovaniu. Aj vďaka nenasýteným mastným kyselinám a vitamínu E pomáha pleť regenerovať, hojiť a posilňovať jej obranyschopnosť.

Konopný – je to jeden z najväčších zdrojov mastných kyselín. Okrem toho je tiež bohatý na antioxidanty, vďaka čomu upokojuje a omladzuje pleť. Pri pravidelnom používaní výrazne pomáha predchádzať vysušovaniu pleti a jej šupinateniu. Je vhodný pre veľmi suchú až atopickú pleť.

Mandľový – patrí medzi najcennejšie a tiež najpoužívanejšie oleje. Často používaný je aj preto, že je najbližší ľudskej pokožke a preto len výnimočne spôsobí alergickú reakciu. Medzi najcennejšie patrí preto, že obsahuje vitamíny A, E, F, minerály ako draslík, vápnik, horčík. Tiež kyselinu olejovú a linolovú. Všetky tieto zložky výborne ošetrujú suchú a citlivú pleť a pomáhajú predísť červenaniu, svrbeniu, páleniu a olupovaniu. Zvlášť v zimnom a sychravom počasí veľmi dobre chráni pred nepríjemnými poveternostnými vplyvmi, na ktoré suchá pleť reaguje obzvlášť citlivo.

Ako vidíte, prírodné oleje na suchú pleť sú viaceré. Preto treba vyskúšať ten, ktorý vašej pleti sadne najlepšie. Verím, že si vyberiete napríklad z ponuky nášho e-shopu www.biopfarfemka.sk. A tiež verím, že sa vám za vašu snahu a starostlivosť vaša pleť odmení krásou a zdravím vzhľadom.

 Pripravila: Danka Fajerová