Najlepšie strážené tajomstvo starostlivosti o vlasy: Výhody fermentovanej ryžovej vody pre vlasy

Ak by ste sa vydali po rieke Chaliaohe, hore do hôr a do dediny Huang Luo, našli by ste ženy s dlhými čiernymi vlasmi, ktoré majú dlhé až pod kolená. Tajomstvo ich slávne krásnych zámkov? Umývajú si ich v ryžovej vode.

Po celé storočia si ženy z Yao umývali vlasy fermentovanou ryžovou vodou. Zvyšná voda po varení ryže sa zmieša s niekoľkými ďalšími vybranými ingredienciami, nechá sa kysnúť a potom sa prečeše cez vlasy. Áno - tajomstvo jedných z najlepších a najdlhších vlasov na svete je také jednoduché.

Vieme, na čo myslíte - stará ryžová voda, naozaj? Voda z fermentovanej ryže je plná vitamínov a minerálov, ktoré majú veľké výhody pre vaše vlasy. Chcete vedieť prečo?

Aby vám vlasy dorástli, potrebujete keratín - vláknitý proteín. Keratín potrebuje na to, aby sa mu v tele darilo, zmes aminokyselín - presnejšie osemnásť kyselín. Ryžová voda obsahuje pôsobivých osem z týchto kyselín, ktoré vlasom dodávajú výživu potrebnú pre ich rast. Tieto aminokyseliny sú stavebnými kameňmi keratínu. Dokážu preniknúť do hĺbky štruktúry vlasov a pracovať a podporovať rast vlasov zvnútra.

Rovnako ako aminokyseliny obsahuje ryžová voda vysoké hladiny vitamínov E, B a C.

Vitamíny E a B pomáhajú zvyšovať prietok krvi do pokožky hlavy a dodávajú vlasovým folikulom živiny potrebné na rast vlasov.

Vitamín C je silný antioxidant, ktorý pomáha predchádzať oxidačnému stresu spôsobenému voľnými radikálmi. To môže pomôcť vašej pokožke hlavy chrániť sa pred pocitom suchosti a podráždením. Vitamín C je tiež nevyhnutný pre produkciu kolagénu - dôležitej súčasti štruktúry vlasov.

Je úžasné vedieť o neuveriteľných prínosoch, ktoré prináša fermentácia ryžovej vody. Marie so svojím tímom dlho experimentovala s ryžovou vodou a hľadala možnosti, v ktorých produktoch ju čo najlepšie využiť. Je mimoriadne efektívna, účinná a šetrná pri podpore rastu vlasov, nedráždi pokožku a pomáha udržať zdravú pokožku hlavy 

Viete o tom, že Gallinée je zatiaľ jediná značky, ktorá túto vzácnu a drahú surovinu využíva vo vlasovej kozmetike? A nájdete ju kompletne vo všetkých produktoch z vlasovej rady

Celý produktový rad starostlivosti o vlasy Gallinée  obsahuje fermentovanú ryžovú vodu ako kľúčovú zložku, ktorá pomáha udržiavať vlasy zdravé a lesklé. Skutočne veríme, že ide o priekopnícku prísadu, ktorá sa čoskoro bude objavovať ako hlavná zložka v mnohých významných značkách. Neveríte nám? Existuje jediný spôsob, ako to zistiť - vyberte si jeden z našich produktov a objavte zázraky sami!