Nielen čistiť zuby ale aj liečiť chrup ...

 

Keď má niekto problémy so srdcom, tak so sebou nosí nitroglycerín, alebo iný liek. Keď je zle, má si ho dať pod jazyk. Je to preto, že sliznica v ústnej dutine má vysokú vstrebateľnosť. Teda účinné látky z daného lieku sa rýchlo dostávajú do krvného obehu.

Čím všetkým si môžeme škodiť...

Takže ak si dvakrát denne umývame cca 3 minúty zuby, tak je asi dosť dôležité, aké látky obsahujú zubné pasty. Navyše, ak si niekedy úplne dôkladne nevypláchneme ústa, tak časť látok zo zubnej pasty ostáva v ústach po dlhú dobu. A to práve na skrytých miestach, ako je napríklad miesto pod jazykom. Teda miesto, odkiaľ sa rýchlo dostanú do celého tela.

Ktoré sú tie rizikové a prípadne nebezpečné látky v zubných pastách, na ktoré si treba dávať pozor? Tak napríklad fluorid, umelé konzervačné látky, parabény, triclosan, aspartan a mnohé ďalšie umelé sladidlá. Mnohé z nich môžu byť pri väčšom množstve a pravidelnom používaní toxické, narušovať fungovanie endokrinného systému a štítnej žľazy.

... a čím pomôcť

Čo by teda dobrá prírodná zubná pasta mala obsahovať? Mohli by to byť napríklad látky ako:

  • Kokosový olej – mnohé prírodné zubné pasty používajú ako svoj základ práve kokosový olej. Je všeobecne známe jeho všestranné využitie v kozmetike a neobišlo ani zubné pasty. Pri zubných pastách z mnohých jeho benefitov ale spomeniem hlavne jemný bieliaci účinok.

 

  • Kremelina – plní dve základné funkcie. Prvou je jej čistiaca schopnosť. Jej štruktúra je podobná valčeku s drobnými otvormi, do ktorých dokáže vtiahnuť do seba rôzne nečistoty a baktérie. Druhou skvelou vlastnosťou je jej vysoký obsah kremíka. Ten okrem iného zabezpečuje silnejšiu stavbu kostí a zubov. A to sa pri zubnej paste naozaj hodí.

 

  • Xylitol – ide vlastne o brezový cukor. Bio zubná pasta využíva jeho prirodzenú abrazivitu, ktorou šetrne čistí zuby. Zároveň stabilizuje pH v ústach, pretože v prítomnosti xylitolu sa baktérie nedokážu rozmnožovať. Vďaka tomu výrazne znižuje pravdepodobnosť zubného kazu.

 

  • Čierne uhlie – prírodná látka nazývaná inak aj aktívne uhlie. Sú známe informácie o tom, že už pred mnohými desaťročiami sa používalo hlavne v Ázii na bielenie zubov. Okrem svojho bieliaceho účinku obsahuje aj veľa čistiacich zložiek, ktoré pomáhajú odstraňovať zubný povlak.

 

  • Propolis – nikto nepochybuje o tom, ako prospešné sú pre náš organizmus včelie produkty. Mnohý pravidelne konzumujú med alebo aj propolis. Vieme, že má schopnosť liečiť zápaly, pôsobí antibakteriálne. Konkrétne v zubnej paste pomáha okrem iného upokojovať podráždené, prípadne krvácajúce ďasná.

 

  • Bylinky – častými bylinkami, ktoré sa pridávajú do prírodných zubných pástaloe, mäta, tymián a šalvia. Všetky tieto bylinky bojujú proti baktériám, pôsobia protizápalovo a okrem iného dávajú zubnej paste a teda aj nášmu dychu sviežu vôňu.

Vďaka všetkým týmto prírodným látkam môže byť zubná pasta nie len doplnok pri čistení zubov ale plnohodnotná súčasť starostlivosti o zuby aj celú ústnu dutinu. Širokú ponuku zubných pást nájdete na www.bioparfemka.sk.

 

 

Pripravila Danka Fajerová

info@bioparfemka.sk

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie