Sprej do hrdla s manuka medom a propolisom 25 ml | Comptoirs Compagnies

€15
Skladom

Škrabe vás v krku a chcete to vyriešiť prírodnou cestou? Tak siahnite po spreji do hrdla s manuka medom, propolisom a bylinnými výťažkami. Pôsobí rýchlo, efektívne a výborne chutí. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Viac ako len propolisový sprej do hrdla

 • Obsahuje viac ako 50 % včelích produktov, vrátane propolisu v bio kvalite a vzácneho manuka medu IAA15+ (MGO 514).
 • Pôsobí rýchlo a efektívne.
 • Má príjemnú medovú chuť.
 • Funguje v hrdle aj ústnej dutine. 
 • Je bez dodatočného cukru, farbív a prídavných látok.
 • S protizápalovým, antibakteriálnym a upokojujúcim harmančekom.
 • Nájdeme v ňom aj extrakt zo skorocelu, ktorý tlmí dráždenie na kašeľ .
 • Je obohatený aj o čierne ríbezle, ktoré  sú známe ako prírodné antialergikum a podporujú imunitu.
 • Vďaka jemnému rozprašovaču sa ľahko aplikuje a umožňuje aplikáciu v ústnej dutine presne lokalizovať. 
 • Je 100 % prírodný, bez dráždivých a konzervačných látok.

Zloženie prírodného spreja do hrdla

INCI: Honey*(1) (44.7%), hydroalcoholic extract of French Propolis* (28.4%), aqueous plant extract*(1) (Roman chamomile flower - Chamaemelum nobile, Plantain leaf - Plantago lanceolata L., Blackcurrant leaf - Ribes nigrum), Manuka Honey IAA15+ (MGO514) (4.7%), Wild Manuka leaf essential oil (Leptospermum scoparium).

Zloženie v SK: Med*(1) (44,7%), hydroalkoholový extrakt z francúzskeho propolisu* (28,4%), vodný extrakt z rastlín*(1) (kvet harmančeka rímskeho, list skorocelu kopijovitého, list čiernej ríbezle), med manuka IAA15+ (MGO514) (4,7 %), esenciálny olej z listov divej manuky.

*ingrediencie bio pôvodu. FR-BIO-01

(1) pôvod Európa

100 % všetkých zložiek je prírodného pôvodu  
96 % všetkých ingrediencií v bio kvalite

Čo je to manuka med?

Je to špecifický druh medu, ktorého výnimočné vlastnosti boli vedecky overené a dokázané. Získava sa z peľa drobných bielych kvetín kríka, ktorý Maorovia volajú Manuka.  Má mimoriadne príjemnú krémovú textúru a zaujímavý chuťový podtón. 

Manuka (Leptospermum scoparium) rastie len na Novom Zélande a v Austrálii a med z neho sa zbiera len raz ročne, pretože má obdobie kvitnutia iba 4-6 týždňov. Všetko sa musí načasovať tak, aby sa tento zlatý poklad prírody stihol pozbierať a spracovať. Aj preto je manuka med tak vzácny. 

Špecifické chemické zloženie peľu, klíma, pôda, vek a stav včelstva a spôsob jeho spracovania dodávajú tomuto medu unikátne a jedinečné vlastnosti, ktoré sú omnoho intenzívnejšie a unikátnejšie ako u bežného medu.

V závislosti od oblasti, kde krík rastie a spôsobu jeho spracovania môže mať rôzne terapeutické účinky na vnútorné aj vonkajšie použitie. 

Manuka je ker z čeľade Myrtaceae, druhovo blízky čajovníku (tea tree), ktorý rastie divoko v panenských krajinách Nového Zélandu v drsných klimatických podmienkach. 

Okrem peľu sa aktívne využívajú aj iné časti manukového kríka. Listy a kôra Maorovia varili a potom sa užívali ako odvar na zmiernenie rôznych ochorení ORL. Odvar sa používal aj na hojenie rán, upokojenie podráždenia kože a jej celkovú regeneráciu. Maorovia ho označujú za strom zdravia.

manukovy-med

Čím je manuka med výnimočný?

 • Pôsobí antisepticky
 • Je prirodzene antibakteriálny
 • Je protizápalový
 • Podporuje imunitu
 • Zlepšuje stav pokožky
 • Urýchľuje regeneráciu pokožky
 • Je silný antioxidant

IAA certifikát manuka medu

Index IAA® (Index Aktivity a Autenticity) zaručuje jedinečnú aktivitu a čistý, autentický novozélandský manuka med. Je to francúzsky štandard na meranie jedinečných vlastností manukového medu. Jeho korelácia s hodnotami MGO je totožná s označeniami UMF. Hodnotenie IAA  zaručuje, že med bol testovaný nezávislým laboratóriom na jeho jedinečné zlúčeniny, medzi ktoré patrí DHA a MGO.
Hodnotenie IAA dáva záruku, že med je v súlade s predpismi EÚ o mede a je vyrobený z nektáru novozélandských kvetov manuka. Priveľa cudzích slov a neznámych pojmov? Poďme si ich vysvetliť a povedaťo tom povedať niečo viac. 

Bežné medy sú prirodzene antibakteriálne a antiseptické. To zaručujú 3 faktory: jeho kyslé pH, vysoká osmolarita a peroxidová aktivita. Vysoká osmolarita znamená, že med obsahuje veľké množstvo cukrov, ktoré veľmi silne viažu vodu. Nízky počet voľných molekúl vody bráni rastu mikroorganizmov. Peroxidová aktivita znamená, že pri kontakte medu so sekrétmi (sliny, pot) dochádza k enzymatickej reakcii, pri ktorej sa uvoľňuje peroxid vodíka, ktorý má antibakteriálne účinky. Uvoľňuje sa ho však len malé množstvo, ktoré nepoškodzuje tkanivá. Ten je však rýchlo degradovaný inými zložkami medu, ako je kyselina askorbová a určité kovové ióny. Aj keď je táto molekula účinná v laboratórnej skúmavke, pri kontakte s telesnými tekutinami a tkanivami sa rýchlo ničí a je nestabilná. Táto molekula má preto u ľudí obmedzenú účinnosť.

Manuka med je však iný. Okrem peroxidovej aktivity vykazuje aj tzv. neperoxidovú aktivitu. Znamená to, že med obsahuje aj iné látky okrem peroxidu vodíka, ktoré sú stabilné aj pri kontakte s ľudskými tekutinami a pôsobia antibakteriálne. Spôsobuje to chemická látka metylglyoxal. Ten pochádza z chemickej zlúčeniny dihydroxyaceton (DHA), ktorý sa nachádza v nektári manuka kvetov v rôznej koncentrácii. Dôležitú úlohu tu zohráva čas a enzýmy včiel, ktoré  spúšťajú chemický proces premeny DHA na MGO - nektár pochádzajúci z manuka kvetov totiž obsahuje veľké množstvo dihydroxyacetonu, ale žiaden methylglyoxal. Čerstvo vyrobený manuka med už methylglyoxal obsahuje, ale stále v malom množstve. Objavuje sa až zretím medu, to však len pri jeho správnom spracovaní a uskladnení v optimálnych podmienkach pre zachovanie maximálnych benefitov v mede obsiahnutých látok.

Jedným z ukazovateľov hodnotenia kvality manuka medu je MGO. Ten označuje minimálnu hodnotu metylglyoxalu v mg na 1 kg medu. Čím je číslo vyššie, tým je kvalita medu vyššia. Hodnota MGO v mede však môže kolísať a meniť sa v závislosti od spracovania medu, doby a spôsobu skladovania a môže sa meniť pri rôznych teplotách. Novozélandské orgány kontrolujúce kvalitu manuka medu požadujú, aby bol každý manuka med pochádzajúci z Nového Zélandu označený aj indexom MGO.

Preto existujú aj iné spôsoby hodnotenia kvality manuka medu.  IAA® index zjednodušene povedané hodnotí antibakteriálny účinok medu. Ten môže byť presne vedecky overený,  je merateľný a nemôže byť ovplyvnený vonkajšími faktormi. Aj tu platí, čím je index vyšší, tým je kvalita medu vyššia. Prináša záruku neperoxidových vlastností v porovnaní s vlastnosťami vodného roztoku fenolu (silná antiseptická a antibakteriálna molekula používaná vo farmaceutickom priemysle). Napríklad ak má med IAA index 15+, znamená to účinok podobný ako 15%-ný vodný roztok fenolu. 

Sprej do hrdla s manuka medom a propolisom 25 ml | Comptoirs Compagnies

100% garancia  

originality pôvodu

Priamy odber

od včelárov z Nového Zélandu

Unikátna receptúra

z prírodných zložiek

Sila prírody pre váš nos

Výživové údaje

zložkalatinský názovna 1 vstreknutiena dennú dávku  
 (1,8 ml)
Med
51 mg918 mg
Manukový med IAA 15+Leptospermum scoparium5,39 mg97 mg
Propolis
1,38 mg24,8 mg
Harmanček rímskyChamaemelum nobile0,83 mg **15 mg**
Čierna ríbezľaRibes nigrum0,83 mg **15 mg**
Skorocel kopijovitýPlantago lanceolata0,83 mg **15 mg**
Manuka esenciálny olejLeptospermum scoparium0,2 mg3,6 mg

Alkohol : 20% vol.

** Ekvivalent sušenej rastliny

Používanie a skladovanie

1 dávka sú 2-3 vstreknutia lokálne do hrdla, aplikujte 3 až 6-krát denne. Pred použitím dobre pretrepte.

Skladujte na chladnom, tmavom a suchom mieste.

Minimálna trvanlivosť je uvedená na obale.

Upozornenie

 • Doplnok stravy, neslúži ako náhrada pestrej stravy. 
 • Neodporúča sa deťom do 6 rokov, tehotným a dojčiacim ženám.
 • Nevhodné pre ľudí s alergiou na včelie produkty.
 • Nie je vhodný na dlhodobé používanie. 
 • Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. 
 • Uchovávajte mimo dosahu detí. 
 • Ak ste tehotná alebo dojčíte, poraďte sa pred užívaním s lekárom.  
 • Chráňte pred priamym slnečným svetlom. 
 • Uchovávajte na chladnom, tmavom a suchom mieste. 
manuka med plát

cosme bio logo

Sprej do hrdla s manuka medom a propolisom 25 ml | Comptoirs Compagnies

Sprej do hrdla s manuka medom a propolisom 25 ml | Comptoirs Compagnies

Tip

Sprej do hrdla odporúčame súčasne používať so sprejom do nosa s manuka medom. Zvýšite tak jeho účinok. 

Dodatočné parametre

Kategória: Zdravie
Certifikát: Ecocert

Comptoirs Compagnies je francúzska firma, ktorá pomáha objavovať a prinášať zákazníkom prírodné produkty s výnimočnými vlastnosťami. 

Hlavnou časťou ponuky firmy sú produkty z unikátneho manuka medu. Jeho unikátne vlastnosti a účinky sú známe už dlhú dobu. 

#ShowMore#

Firma už od roku 2008 spolupracuje s lokálnymi včelármi priamo na Novom Zélande. Ich úrodu kupuje 1 rok vopred a pomáha tak financovať ich existenciu. Vďaka tomu je zaručený originálny pôvod medu v tej najvyššej kvalite, ktorý sa potom spracúva a je súčasťou skvelých prípravkov na podporu zdravia a kozmetických produktov. 

Čo sú hodnoty, ktoré vo firme Comptoirs Compagnies uznávajú?

 • originalita a pravosť pôvodu
 • férová a dlhodobá spolupráca s lokálnymi dodávateľmi surovín
 • unikátne vlastnosti produktov
 • inovatívnosť spracovania a moderné technológie
 • skvelá chuť

Toto neustále hľadanie dokonalosti je vyjadrené prostredníctvom produktov, ktoré ponúkame, ale aj prostredníctvom silných záväzkov, ktoré prijímame.